Jak wygląda praca polskiego lekarza w Londynie?

Bartek M. January 23, 2017 0
Jak wygląda praca polskiego lekarza w Londynie?

Studenci medycyny często wyjeżdżają za granicę, aby szlifować swój warsztat. Praca polskiego lekarza w Londynie jest zazwyczaj ich marzeniem. Na ten poważny krok decydują się w trakcie specjalizacji lub rezydentury.

Najczęściej wybieranym kierunkiem docelowym jest Wielka Brytania. Dlaczego chcą zostać polskim lekarzem  Londynie? Przez wielu studentów przemawia głównie chęć zarobienia większych pieniędzy lub nauka od najlepszych specjalistów. Dzięki temu zdobywają cenne doświadczenie, które zaprocentuje im w późniejszej praktyce. Wakacyjne staże za granicą są dla polskich studentów medycyny okazją do zobaczenia, jak powinna wyglądać ich przyszła praca.

Rynek lekarzy w Polsce i za granicą

Obecny rynek pracy nie jest zbyt łaskawy dla polskich lekarzy. Wielu z nich po latach nauki wciąż nie może sobie pozwolić na normowany czas pracy. Dodatkowo za granicą pensja młodych lekarzy jest wyższa niż w kraju. Polscy lekarze w Londynie chwalą sobie nieporównywalne warunki opieki nad pacjentami i kondycje przychodni za granicą. W Polsce na około 1000 osób przypada 2 lekarzy. Jest to najgorszy wynik w całej Unii Europejskiej. Jak zatem wygląda polska przychodnia w innym kraju? Jak wybrać tę, która spełni indywidualne potrzeby? Sprawdź na http://panamedic.eu/.

Jak znaleźć polską przychodnię w Londynie?

Kiedy mieszkamy w innym państwie obawiamy się wizyt u specjalisty. Warto wiedzieć, że każda osoba mieszkająca w Anglii, powinna udać się do specjalnego rejestru u lekarza rodzinnego, zwanego GP – General Practitioner. Dla wielu taka wizyta u doktora w innym kraju wiążę się ze stresem. Często nie jesteśmy pewni naszych umiejętności językowych, które łączą się ze specjalistycznym słownictwem. Na szczęście, możemy wyszukać wiele polskich klinik, oferujących leczenie za granicami kraju. Tutaj można znaleźć najlepszych specjalistów, z którymi będziemy mogli porozmawiać w ojczystym języku. Polskie przychodnie w Londynie są na bardzo wysokim poziomie. W zależności od problemu możemy łatwo umówić się na wizytę do lekarzy z różnych specjalizacji, od dentysty po ginekologa.

Leave A Response »