Jak zachować zdrowe serce?

Aneta Rachwał - Adamczyk September 17, 2017 0
Jak zachować zdrowe serce?

Sercu należy pomóc utrzymać się w bardzo dobrej kondycji. Współcześnie mamy do czynienia z bardzo wieloma czynnikami, które w sposób negatywny wpływają na kondycję naszego serca. Wystarczy wspomnieć na stres, na ciągłą gonitwę, na nasze niezdrowe jedzenie. Życie przepełnione stresem, przepełnione być może smacznym, aczkolwiek niezdrowym jedzeniem wpływa na nasze serce w sposób bardzo negatywny. Nie odczujemy tego od razu, ale po pewnym czasie na pewno.

Sercowe problemy

Niektórzy mają większe predyspozycje do chorób serca, do chorób związanych z układem krążenia, a inni mniejsze, ale w pewnym momencie każdego mogą one dopaść jeśli będziemy poddawać się negatywnym nawykom, o których wspomniano. Dbałość o serce na pewno nie jest niczym trudnym, aczkolwiek należy wskazać również na to, że nie jest to nic bardzo skomplikowanego. Ważne jest jednakże to, aby podjąć bardzo konkretne działania. Mowa jest chociażby o podjęciu codziennej aktywności fizycznej, która powinna być naszym udziałem. Nie musi być to nadmierny wysiłek, nie musi być to żaden morderczy wysiłek, ale wystarczy spacer, wystarczy trochę pobiegać, trochę pojeździć na rowerze każdego lub prawie każdego dnia. To pozwoli naszemu sercu lepiej funkcjonować.

Dieta ważna dla serca

Innym ważnym elementem na pewno jest nasza dieta. Jedząc zbyt tłusto, jedząc sporą ilość posiłków sztucznie przetworzonych, szkodzimy całemu zdrowiu, a w sposób szczególny właśnie mowa jest o sercu i o układzie krążenia. Tym samym warto postawić w dużej mierze na chude mięso, warto postawić na warzywa i owoce, na picie świeżych soków, herbatek i wody niegazowanej. To wszystko uchroni nas nie tylko przed zawałem serca, nie tylko przed chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem, ale także przed wieloma innymi chorobami, przed cukrzycą oraz tymi schorzeniami, które powodują nasze gorsze samopoczucie. O serce każdy z nas powinien zadbać nie tylko wówczas, gdy już doświadcza określonych objawów, ale znacznie wcześniej, gdy jest wszystko w porządku. Lepiej jest bowiem zapobiegać niż leczyć.

Leave A Response »