Jaki zabieg medycyny estetycznej wykonać?

Marcin B. August 2, 2016 0
Jaki zabieg medycyny estetycznej wykonać?

Kliniki medycyny estetycznej oferują naprawdę sporo zabiegów, dlatego trzeba mieć świadomość tego, który będzie dla nas odpowiedni. Profesjonalna klinika medycyny estetycznej zawsze stara się dopasować konkretne zabiegi dla danej osoby. Każdy lekarz powinien wykonać przed zabiegiem wywiad i ocenić stan skóry oraz tkanek pacjenta. Oto kilka przykładowych zabiegów medycyny estetycznej:

ekliniki• Głębokie peelingi – peelingi medyczne, czyli takie, w których wykorzystywane są wysokie stężenia kwasów, mogą być wykonywane tylko przez lekarza. Kosmetyczka nie powinna stosować kwasów w stężeniu powyżej 40-50%, bo może być to niebezpieczne. Do głębokich peelingów medycznych zaliczamy przede wszystkim peeling TCA lub peeling kwasem mlekowym.

• Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – kwas hialuronowy stosowany jest do wypełnienia zmarszczek, ubytków tkanek, wypełniania blizn i modelowania twarzy. Kwas hialuronowy jest całkowicie biozgodny, a to oznacza, że może być bez obaw stosowany w ludzkim organizmie. Na zabieg kwasem hialuronowym powinny się zdecydować osoby, które mają na twarzy wgłębienia, których nie da się w inny sposób zamaskować lub takie, które posiadają głębokie bruzdy nie do skorygowania botoxem.

• Ostrzykiwanie botoxem – botox, czyli inaczej toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany to najsilniejsza neurotoksyna na świecie. Paraliżuje przewodnictwo mięśniowe, przez co impulsy nie mogą być przekazywane przez synapsy. Mięśnie się nie kurczą, a co za tym idzie, zmarszczki mimiczne się rozprostowują. Zabieg z botoxem poleca się nie tylko do zmarszczek mimicznych, ale też przy nadpotliwości.

• Nici liftingujące – biozgodne nici liftingujące wszczepia się pod skórę, przez co można uzyskać efekt bardzo skutecznego, ale jednocześnie delikatnego i naturalnego liftingu skóry twarzy, szyi czy dłoni. Nici rozpuszczają się dopiero po kilku latach.

Decydując się na zabieg trzeba pamiętać o tym, by wybrać sprawdzoną klinikę medycyny estetycznej. To poważna decyzja, dlatego lepiej korzystać z pewnych źródeł. Takich jak serwis www.ekliniki.pl, gdzie znajdują się prezentacje obiektów i gabinetów medycznych z całej Polski. Wystarczy wejść na stronę, wybrać odpowiednią lokalizację i przejrzeć interesujące nas zabiegi.

Leave A Response »