Krioterapia i jej zadania

Aneta Rachwał - Adamczyk September 14, 2018 0
Krioterapia i jej zadania

O krioterapii w ostatnich latach i miesiącach zrobiło się głośno. To nowoczesna metoda leczenia, która sprowadza się do poddawania ludzkiego ciała bardzo niskiej temperaturze. Na czym to polega i dlaczego jest to tak bardzo skuteczne w bardzo wielu różnych dolegliwościach? Krioterapia to schładzanie skóry temperaturą wynoszącą sporo poniżej minus 100 stopni Celsjusza. W tak niskiej temperaturze oczywiście człowiek może przebywać bardzo krótki czas, ale to jest wystarczające, aby móc mówić o bardzo korzystnym działaniu.

Lepszy przepływ krwi

W takich warunkach mamy do czynienia ze znacznie przyspieszonym krążeniu krwi. Owo przyspieszenie może być nawet czterokrotne, a dzięki temu można mówić o znacznie łatwiejszym radzeniu sobie z różnymi dolegliwościami. W pierwszym momencie dochodzi o nagłego zwężenia naczyń krwionośnych, a tym samym do zwolnienia przepływu krwi. Jednocześnie w następnym momencie owe naczynia krwionośne bardzo mocno się rozszerzają i jest to naturalna reakcja obronna ludzkiego organizmu. Oczywiście mamy do czynienia ze znacznym przyspieszeniem krążenia krwi. Dzięki krioterapii w specjalnej kriokomorze można z powodzeniem leczyć bardzo wiele różnych schorzeń.

Jednakże należy także podkreślić, że pewne osoby nie mogą być poddawane owej terapii. Istnieje bowiem kilka schorzeń, w których leczenie bardzo dużym zimnem może okazać się dla ludzkiego organizmu wręcz zabójcze. Wszystko zatem musi się odbywać pod ścisłym nadzorem lekarzy, pod ścisłym nadzorem specjalistów w zakresie krioterapii.

Leave A Response »