Miód dobry na wszystko

Aneta Rachwał - Adamczyk August 8, 2019 0
Miód dobry na wszystko

Dobroczynne właściwości miodu znane są już od tysiącleci. Ojcowie medycyny Hipokrates i Avicenna traktowali go jak lekarstwo, a Kleopatra, jako dodatek do jej słynnych kąpieli w mleku. Również w piramidach odkryto słoje z miodem i co ciekawe, jest on ciągle zdatny do użycia, gdyż nie psuje on się. Miód jest do dziś składnikiem wielu kosmetyków.

Najlepsze rodzaje miodów

Niektóre z nich możemy przygotować samodzielnie. Miód ma wiele składników antybakteryjnych. Niszczy lub hamuje rozwój bakterii Gram-dodatnich (gronkowce, paciorkowce) i Gram-ujemnych, a także grzybów i wirusów. Na polskim rynku mamy prawdziwy ogrom różnego rodzaju miodów: gryczany, wielokwiatowy, rzepakowy, spadziowy, a także wiele innych.  Wszystkie rodzaje miodów mają dobroczynny wpływ na naszą urodę i zdrowie. Nawilża skórę i zachowuje jej wilgotność. Jest naturalnym składnikiem wielu kosmetyków i maseczek. Również sami możemy wytworzyć różne preparaty na bazie miodu, które pomogą nam dbać o naszą urodę.

Miód do kąpieli

Osoby chore i zmęczone mogą dodać miodu do gorącej kąpieli, kobiety, które zechcą poprawić stan swoich włosów, mogą wymieszać miód z oliwą z oliwek i zastosować jako maskę. Jest również wiele przepisów na maseczki, więc miód pomoże na niemal każdy problem z cerą. Również spożywanie miodu może pomóc naszemu zdrowiu. Codzienne picie ciepłej wody z miodem i cytryną pomoże wzmocnić odporność, a używanie miodu do słodzenia zamiast cukru wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Należy pamiętać, że pszczoły zapylają rośliny, przez co kwitną kwiaty oraz rodzą się owoce, a więc utrzymywanie pasiek wpływa pozytywnie na środowisko. Miód jest dobry na wszystko, należy więc używać i spożywać jak najwięcej złotego specyfiku oraz dbać o pszczoły.

Leave A Response »