Nasze serce

Bartek M. November 26, 2014 0

Nasze ciało to jakby nie patrzeć bardzo skomplikowana maszyna. W ciele człowieka znajduje się wiele różnych narządów i każdy z nich pełni własną określoną funkcję. Nic dziwnego, że człowiek nie mógłby żyć bez tlenu i zdolności oddychania. Tym bardziej nie moglibyśmy funkcjonować bez bicia naszego serca. Właściwie jest to jeden z dwóch najważniejszych narządów, na których opiera się nie tylko nasze zdrowie, ale i życie. Dlatego mimo wszystko powinniśmy umieć zadbać o nasze serce po to, aby w przyszłości służyło nam bardzo dobrze.

Zdrowe serce

Każdy człowiek, który nie ma problemów z sercem wie doskonale, że właściwy stały rytm i niezmieniająca się częstotliwość bicia do około 70 uderzeń na minutę. Owszem, tak powinna wyglądać praca tego układu i narządu, ale w trakcie, gdy się zdenerwujemy, czy też pod wpływem emocji lub wysiłku częstotliwość bicia serca może się gwałtownie zwiększyć. Jest to jednak na szczęście tylko chwilowe przyspieszenie, które nie ma w sobie żadnych znamion choroby też też nieprawidłowego działania naszego serca. Jeśli jednak takie sytuacje zdarzają się częściej, to znaczy, że serce zaczyna bić zbyt szybko to, wtedy możemy mieć naprawdę poważne problemy z tego tytułu. Jest to przecież pierwszy znak, że dzieje się coś niedobrego i, że powinniśmy jak najszybciej wykonać właściwy badanie. Do tego celu ostatecznie użyjemy urządzenia EKG, które sprawdzi czy nasze serce jest faktycznie zdrowie. W przypadku zaburzenia pracy, czy też rytmu maszyna wszystko odznaczy na właściwym wykresie. Serce może zacząć niewłaściwie funkcjonować z różnych powodów. Bardzo często istotny wpływ na to wszystko ma niewłaściwa dieta. To ona bardzo często doprowadza do tego, że nasze serce zaczyna się dusić i przez to mniej krwi zaczyna dochodzić bezpośrednio do mięśnia sercowego. Zator najważniejszych naczyń, które dostarczają krew może w konsekwencji spowodować zawał serca, a co za tym idzie przy nieudzieleniu pomocy osoba bardzo szybko umiera. Kolejnym powodem takiego stanu rzeczy jest też brak ruchu i spędzanie zbyt dużo czasu w pozycji siedzącej.

Co jest dobrego dla serca

Jeśli faktycznie zależy nam na długim i zdrowym życiu to musimy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dobrze jest spożywać warzywa, które mają w sobie bardzo duże pokłady potasu oraz innych potrzebnych składników, które mimo wszystko możemy wykorzystać na różny sposób. Dobrze jest spożywać produkty z grupy Omega-3, które mają także działanie ochronne dzięki różnych makroelementom, które powinniśmy spożywać regularnie. Im więcej potasu w naszym organizmie tym lepiej poradzimy sobie z wysokim ciśnieniem. Jeśli nie ma możliwości dostarczenia tego typu substancji w produktach to musimy posiłkować się dodatkowymi suplementami diety. Suplementacja to właściwie nasza ostatnia deska ratunku. Dobrze jest, jeśli wszystkie substancje przyswoją się szybko w naszym organizmie. Wtedy mamy zdecydowanie większą szansę na to, że nasze serce mimo wszystkich problemów pozostanie całkowicie zdrowe i bezpieczne od jakichkolwiek innych zagrożeń, które mógłby mieć na nas negatywny wpływ.

Comments are closed.