Początki grypy

Aneta Rachwał - Adamczyk October 23, 2018 0
Początki grypy

Kichanie, katar, ból gardła, kaszel, ból głowy- to typowe objawy towarzyszące przeziębieniu. Początkowo możemy czuć po prostu spadek energii, zmęczenie, złe samopoczucie i nie kojarzyć tych symptomów z rozwijającą się w naszym organizmie infekcją. A przeziębienie tak właśnie się zaczyna- powoli.

Objawy grypy

Najczęściej na początku odczuwamy drapanie w gardle, czasem krtani. Gardło boli coraz bardziej, do tego dochodzi kichanie, katar, który jest w pierwszej fazie wodnisty. Skarżymy się na ból głowy, zatok oraz zapchany nos. Objawom tym towarzyszy podwyższona temperatura, ale rzadko dochodzi ona do 38stopni. Objawy nasilają się stopniowo i ten stan trwa do około tygodnia. Po kilku dniach wodnista wydzielina z nosa gęstnieje, trudności z oddychaniem powoduje zapchany nos. Spływająca po gardle wydzielina może wywołać kaszel.

Jak walczyć z grypą?

Przeziębienie trwa około tygodnia, potem powoli ustępuje, zaczynamy się czuć coraz lepiej, wracają nam siły i energia, a objawy choroby słabną. W okresie największej zachorowalności należy unikać dużych skupisk ludzi czyli miejsc takich jak: centra handlowe, szpitale, przychodnie, szkoły. Pamiętajmy, że nawet niewinne przeziębienie nieleczone i przechodzone trwa dłużej i może skończyć się poważniejszą infekcją.

Leave A Response »