Problem nocnego moczenia

Aneta Rachwał - Adamczyk August 22, 2017 0
Problem nocnego moczenia

Problem związany z nocnym moczeniem się dzieci jest wart bliższego zastanowienia się, jest na pewno wart tego, aby go poruszyć. To oczywiście dla wielu z nas temat tabu, chociaż tak naprawdę powinno być inaczej. To problem, o którym powinno  mówić się głośno i nie zamykać go w naszych czterech ścianach. Sam na pewno nie zniknie, a trzymanie go dla siebie, brak pomocy dziecku może spowodować negatywne skutki i pogłębienie się problemu.

Ważna konsultacja lekarska

Wielu z nas nie udaje się z tym problemem do lekarza i jest to podstawowy błąd, który popełniamy. Tak naprawdę bowiem tylko wizyta lekarska może pomóc nam poznać prawdziwe źródło problemu, może pomóc nam w ustaleniu przyczyny, a tym samym w jej zwalczeniu. Warto bowiem zauważyć, że problem nocnego moczenia może mieć bardzo różne podłoże, a tym samym może wymagać bardzo zróżnicowanego leczenia. Możemy mieć do czynienia z niskim poziomem hormonu zwanego wazopresyną, a więc tego odpowiedzialnego za zagęszczenie moczu podczas snu, możemy mieć do czynienia z pewnymi nieprawidłowościami w budowie pęcherza moczowego, z pewnym stanem zapalnym, a przyczyna może leżeć także w wielu innych miejscach, o których my sami możemy nie mieć żadnego pojęcia. Tym samym pozostawienie dziecka z tym problemem samemu, a nawet obwinianie go o zaistniałą sytuację jest bardzo poważnym błędem i może przyczynić się do pogłębienia problemu, do jego zaostrzenia.

Jak postępować z dzieckiem?

Nie należy działać w sposób gwałtowny, należy dziecko w tej sytuacji wesprzeć, należy go pocieszyć, że to nie jest jego wina, nie należy się tego wstydzić, ale należy zareagować, należy po prostu udać się do lekarza, wykonać odpowiednie badania, a wówczas bardzo często możemy przekonać się o tym, że rozwiązanie owego problemu nocnego moczenia jest bardzo proste, jest bardzo łatwe i można je bardzo szybko uzyskać. Moczenie nocne dotyka obecnie bardzo sporą ilość dzieci, a więc tym samym nie mówimy o czymś rzadkim, nie mówimy o jakichś sporadycznych przypadkach, ale o pewnym powszechnym zjawisku dotykającym wielu.

Leave A Response »