Profilaktyka raka

Marcin B. February 15, 2018 0
Profilaktyka raka

Nie jest to zjawisko pozytywne, ale wręcz przeciwnie. Trzeba, jednakże powiedzieć, że w dobie współczesnej mamy do czynienia z coraz większą liczbą zachorowań na nowotwory. Powodów takiej sytuacji mamy dosyć sporo. Do tych głównych będziemy zaliczać:

  • niewłaściwą dietę
  • stres
  • uwarunkowania genetyczne
  • używki

Gdyby nie te elementy, zachorowalność na nowotwory byłaby znacznie niższa. Mówiąc o owych nowotworach, chcemy w sposób szczególny wskazać na pewną profilaktykę. Nie będziemy mówili o osobach, które już zachorowały i które muszą poddać się leczeniu. Chcemy jednak wskazać na pewne elementy, które mogą nas w znacznym stopniu uchronić przed zachorowaniem na nowotwór. Stuprocentowej pewności nie będziemy mieli nigdy, ale możemy zrobić bardzo wiele w tym kierunku, aby mimo wszystko uchronić się przed tą jakże groźną dla nas chorobą.

Dieta w służbie zdrowiu

Mówiąc o owej profilaktyce raka, będziemy w głównej mierze wskazywać na zachowanie odpowiedniej diety. To może znacząco nas uchronić przed rakiem. Jak zatem powinna wyglądać owa dieta i jakie składniki powinny się w niej znaleźć? Na pewno będziemy chcieli wskazać na produkty pochodzenia roślinnego. Z nich możemy bowiem czerpać nie tylko witaminy oraz minerały, ale także inne ważne dla naszego organizmu składniki. Mowa jest o fitoestrogenach, likopenie, indolu, błonniku czy też innych związkach antynowotworowych. Znajdują się one w różnych warzywach, a które działają przeciw rozwojowi różnego rodzaju nowotworów.

Według Światowego Funduszu ds. badan nad rozwojem raka 5 porcji warzyw każdego dnia w ilości około 80 gram może nas uchronić w znacznym stopniu przed zachorowaniem na nowotwór. Ponadto także warto w swojej codziennej diecie ograniczyć spożycie mięsa i jego przetworów. Ilość wystarczająca to około 80 gram na dzień, a ponadto także warto zamienić mięso czerwone na białe, które jest bardziej zdrowe.

Regularne badania kontrolne

Poza dietą bardzo ważnymi elementami w profilaktyce raka jest na pewno okresowe poddawanie się badaniom, a zwłaszcza dotyczy to osób będących w grupach ryzyka. Kolejny element to zadbanie o swoją psychikę jak również unikanie dymu tytoniowego, unikanie palenia czynnego oraz biernego.

Te wszystkie elementy, o których w tym miejscu wspomnieliśmy, mogą nas w bardzo dużym stopniu uchronić przed zachorowaniem na raka, chociaż oczywiście nie możemy mówić o całkowitym wyeliminowaniu owego ryzyka. Współczesny świat na pewno jest związany z takimi czynnikami jak niezdrowa dieta, jak stres, a są to czynniki zwiększające zachorowalność na nowotwory.

Wpis powstał dzięki pomocy partnera, sklepu onlinekamagra.org. Polecamy również zapoznanie się z treścią tego wpisu.

Leave A Response »