Słów kilka o implantach zębowych

Bartek M. November 21, 2014 0

Stomatolodzy zupełnie, inaczej patrzą dzisiaj na swoich pacjentów. Jednak ludzie nadal nie do końca chcą skupiać się na implantach zębowych, bowiem wiele osób uważa, że powodują one między innymi zapalenie jamy ustnej. Oprócz tego mitu panuje jeszcze przekonanie żę tego typu implanty mogą faktycznie zostać odrzucone przez nas organizm co sprawi, że będziemy mogli potem nabawić się jeszcze uczulenia. W rzeczywistości powyższe mity w żadnym wypadku nie funkcjonują i możemy się o tym sami przekonać, że faktycznie w rzeczywistości nie znajdą one potwierdzenia w naszym życiu codziennym

Dlatego wykonujmy zabieg

Nie ma, więc czego się obawiać powinniśmy po prostu dowiedzieć się w odpowiednim miejscu jak wykonuje się taki zabieg oraz jakie niesie on ze sobą prawdziwe konsekwencje zdrowotne. Tylko prawdziwy lekarz stomatolog jest w stanie nam to wszystko wyjaśnić jak trzeba. Dlatego też jakby nie patrzeć to potrzebny jest właściwy wywiad z pacjentem. Wtedy będzie już wiadomo czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego czy innego zabiegu. Oczywiście współczesna stomatologia zawsze skupia się na wszczepieniu określonego implantu nawet podczas typowo rutynowego zabiegu, który nie jest w żaden sposób skomplikowany. Oczywiście każde badanie obywa się przy wykorzystaniu materiałów, które nie szkodą pacjentowi, którego chcemy poddać zabiegowi wszczepienia implantów. Wszystkie mity związane z implantologią wywodzą się z naszej niewiedzy. Tak naprawdę większość z tych pogłosek została gdzieś usłyszana co nie ma żadnego przełożenia na faktyczną wiedzę i podejście. Owszem, czasem zdarzają się komplikacje, ale nie wynikają one z wyżej wspomnianych mitów tylko z faktycznych błędów lekarskich, które niestety, ale co jakiś czas się zdarzają i musimy się z tym zawsze liczyć. Możemy być pewni, że implanty nigdy nie wywołają w nas żadnej alergii, bowiem składają się one jedynie z takiego pierwiastka jak tytan. Jest to jeden z najbardziej obojętnych pierwiastków dla naszego ciała tak, więc nie ma żadnych możliwości aby faktycznie był on w stanie jakoś ingerować w nasz organizm.

Mity wciąż krążą

Dlatego mit o reakcji alergicznej na jamę ustną jest naprawdę niestosowny. Jest jednak inny problem, który może się pojawić. Chodzi tu raczej o zapalenia wokół wszczepionych implantów te mimo wszystko się zdarzają także u pacjentów z zdrowymi dziąsłami, ale są to tylko nieliczne przypadki. Najbardziej narażone są jednak osoby, które cierpią od dłuższego czasu na chory przyzębia. Jednak w przypadku takich osób zaleca się stałą kontrolę, wtedy zagrożenie jest zminimalizowane. Pamiętajmy, więc, że wszczepianie implantów może wyglądać różnie dlatego warto zrobić to u dobrego specjalisty w tej dziedzinie dzięki czemu uda nam się przeprowadzić sam zabieg, a następnie wykorzystać w pełni kompleksowe leczenie, które jest równie ważne. Wszystkie te czynniki odgrywają naprawdę istotną rolę dlatego nic dziwnego, że na implantach zębowych nie powinniśmy oszczędzać lepiej to zrobić raz a dobrze.

Comments are closed.