Witamina D- witamina słońca

Aneta Rachwał - Adamczyk June 15, 2017 1
Witamina D- witamina słońca

Nie bez powodu witamina D zwana jest witaminą słońca Być może jest to pewnego rodzaju ewenementem, gdyż żadna inna witamina nie jest dostarczana do organizmu siłami natury. Tak właśnie jest z witaminą D. przebywając na słońcu, spacerując w słoneczne dni możemy pozwolić sobie na zwiększenie w naszym organizmie owej witaminy.

Działanie słońca na organizm

Działanie promieni słonecznych powoduje bowiem, iż w naszej skórze zostają uruchamiane procesy związane z wytwarzaniem witaminy D. oczywiście w naszej szerokości geograficznej mamy do czynienia z dosyć małą ilością dni słonecznych, a tym samym o odpowiedni poziom witaminy D w naszym organizmie musimy zadbać w nieco inny sposób. Mowa oczywiście o naszej codziennej diecie, mowa jest o suplementach diety, które zawierają witaminę D, które są jej źródłem. Niemniej jednak głównym jej źródłem dla naszego organizmu i tak pozostaje słonce, a tym samym w miarę możliwości powinniśmy korzystać ze spacerów słonecznych, powinniśmy korzystać ze słonecznych dni i przebywać na świeżym powietrzu. Oczywiście nie nakłaniamy do tego, aby przez wręcz nieograniczony czas przebywać na tym słońcu, gdyż mogłoby to spowodować porażenie słoneczne, gdyż mogłoby to doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego. Warto także wskazać na to, co nam daje owa witamina.

Dlaczego należy sięgnąć po witaminę D?

Powszechnie wskazuje się na wpływ owej witaminy na prawidłowy wzrost kości i zębów, a tym samym jest to bardzo ważny aspekt w kontekście dzieci, aczkolwiek nie tylko to. Witamina D to bowiem także znacznie lepsze samopoczucie, to znacznie lepsze zdrowie każdego dnia. Tym samym nie jest ona ważnym składnikiem nie tylko dla dzieci, ale de facto dla każdego człowieka bez względu na wiek. Witamina D to jedna z wielu witamin, o które należy zadbać, które są niezbędne dla naszego zdrowia, a tym samym na pewno nie możemy skupić się tylko i wyłącznie na tej jednej witaminie, ale warto zadbać także o dostarczenie innych witamin i innych mikroelementów, innych minerałów. To wszystko spowoduje lepsze zdrowie oraz lepsze samopoczucie.

One Comment »

  1. Robcio May 9, 2018 at 9:46 am - Reply

    suplementacja w dzisiejszym świecie jest konieczna, mamy tak zabiegany tryb życia, że często zapominamy zjeść coś wartościowego. Ostatnio udało mi się znaleźć dość nowoczesny sposób bo dostarczam witaminy poprzez kroplówki Śląsk był miejsce gdzie spróbowałem tego pierwszy raz i od tamtej pory regularnie w taki właśnie sposób dostarczam witaminy do swojego organizmu.

Leave A Response »