Właściwości lecznicze kasztanów

Aneta Rachwał - Adamczyk November 16, 2020 0
Właściwości lecznicze kasztanów

Jesienią kasztany można zbierać w parkach, na przydrożnych trawnikach i w wielu różnych miejscach. Wykorzystać je można nie tylko w szkole do stworzenia z nich ludzików, ale jednocześnie też w celach leczniczych. Kasztany są środkiem mającym wiele zdrowotnych właściwości. Jednakże istotne są tutaj dwie kwestie, o których należy wspomnieć.

Kasztany w łupinach

Znacznie korzystniejsze działanie mają kasztany, które znajdują się jeszcze w łupinach, które znajdują się jeszcze na drzewie. Jednocześnie też bardzo istotne jest to, aby kasztany poddawać obróbce, ponieważ w formie surowej są one szkodliwe dla zdrowia. Jakie pozytywne działanie wykazują zatem owe kasztany? Na pewno wzmacniają one naczynia krwionośne, a tym samym zapobiegają powstawaniu pajączków. Przerobione, przetworzone kasztany bardzo pozytywnie wpływają na krążenie krwi, a tym samym zmniejszają występowanie żylaków i hemoroidów. Kolejnym aspektem jest ich wpływ na łagodzenie problemów trawiennych. Mowa jest o działaniu rozkurczowym oraz o działaniu przeciwzapalnym. Idąc dalej, kasztany mogą bardzo pozytywnie wpływać na łagodzenie cellulitu, na zapobieganie powstawaniu różnego rodzaju obrzęków.

Należy również dodać, że korzystnie oddziałują w sytuacjach pojawienia się siniaków, odmrożeń oraz krwiaków. Kasztany to produkt, który może nam bardzo wydatnie pomóc w uzyskaniu lepszego zdrowia, lepszego komfortu zdrowia. Z pewnością pozytywnym aspektem jest także to, że ich pozyskanie nie kosztuje wiele poza wysiłkiem związanym ze zebraniem produktów.

Leave A Response »