Właściwości magnezu dla naszego organizmu

Marcin B. March 24, 2017 0
Właściwości magnezu dla naszego organizmu

Jeśli w naszym organizmie mamy do czynienia z niedoborami magnezu, objawy tej sytuacji mogą być po prostu mylące. Mogą być to skurcze, złe samopoczucie, bezsenność, a także nadmierna drażliwość. Zanim więc zaczniesz szukać poważniejszej przyczyny swego samopoczucia, spróbuj uzupełnić niedobory magnezu.

Magnez niezbędny dla organizmu

Magnez w organizmie powinien znajdować się w odpowiedniej ilości, albowiem tylko dzięki temu możliwe jest, aby nasze procesy życiowe zawsze przebiegały prawidłowo. Niestety bardzo wielka ilość osób cierpi na niedobór magnezu. Dzieje się tak dlatego, że obecny tryb życia, jego tempo, zła dieta sprawiają, że często nie zastanawiamy się jakie źródła magnezu zastosować, aby był on w organizmie w adekwatnej ilości.

Dlaczego magnez jest potrzebny?

kamagra sklepMagnez jest niezwykle ważny dla naszego organizmu, a przede wszystkim dla układu nerwowego oraz sprawnej pracy wszystkich komórek. Magnez zmniejsza nadpobudliwość, uspokaja, a także poprawia pamięć i procesy myślenia.

Warto zaznaczyć, że jest on również odpowiedzialny za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego. Zapobiega chorobom serca, wspomaga ich leczenie i sprawia, że nasze serce jest po prostu zdrowe i mocne. W chwili, kiedy brak nam magnezu, ścianki naczyń krwionośnych obkurczają się, a tym samym w organizmie dochodzi do wzrostu ciśnienia.

Magnez odgrywa również bardzo ważną rolę w budowaniu kości oraz zębów, a także zapobiega osteoporozie. Nie należy zapominać, że poprawia on również trawienie. Dodatkowo zapobiega tworzeniu się w nerkach kamieni, a także reguluje poprawną pracę tarczycy. Co więcej wspomaga on leczenie astmy oraz jest pomocny w leczeniu oskrzeli.

Jakie objawy towarzyszą niedoborowi magnezu?

Główne objawy, ściśle związane z niedoborem magnezu w naszym organizmie to:

  • nerwowość,
  • kołatanie serca,
  • bezsenność,
  • zmęczenie
  • powtarzające się skurcze mięśni
  • drganie powieki

Jeżeli w organizmie długotrwale występuje brak magnezu, wówczas może pojawić się miażdżyca, a także tendencja do zachorowania na nowotwory. Najczęściej narażone na niedobór magnezu są osoby, które nadużywają alkoholu, cierpią na przewlekłe biegunki, a także zażywają środki odwadniające. Brak magnezu może pojawić się także u osób chorych na cukrzycę. Dodatkowo niedobór może pojawić się wśród osób uczących się, które pracują bardzo intensywnie umysłowo, ale także wśród tych, którzy pracują fizycznie. W dużym stopniu na niedobór magnezu narażone są osoby, którym towarzyszy często stres, kobiety w ciąży, oraz w okresie menopauzy.

Leave A Response »