Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu

Marcin B. May 23, 2018 0
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu

Przed letnimi wakacjami, aczkolwiek nie tylko, wiele osób bardziej wnikliwie spogląda na swój brzuch, na uda, na swój wygląd. Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej nie jest mile widziana. Oponka na brzuchu nie pozwoli czuć się swobodnie w stroju kąpielowym, a to przecież jest ważne podczas wypoczynku. O swój wygląd oczywiście należy stosownie dbać przez cały rok. Między innymi ważnym aspektem jest taka kwestia jak zrzucanie tkanki tłuszczowej z brzucha. Aby móc mówić o pełnej skuteczności, należy zestawić ze sobą trzy istotne elementy:

  • aktywność fizyczna,
  • sposób odżywiania się,
  • suplementy diety,

Każdy z nich jest ważny, aczkolwiek na te dwa pierwsze należy zwrócić szczególną uwagę.

Cel aktywności fizycznej

Mówiąc o zrzucaniu oponki z brzucha, nie będziemy skupiać się tylko tym aspekcie. Aktywność fizyczna powinna nam pomóc również ujędrnić skórę w tym miejscu. Poza tym też wzmocnić mięśnie. Trening mający na celu pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha powinien mocno angażować wszystkie mięśnie, które tam się znajdują. Poza tym ważne jest także, aby tętno podczas treningu znajdowało się na wyższym poziomie.

Trening czyni mistrza

Widocznych efektów nie można oczekiwać od razu. Jednakże już po około trzech tygodniach jak najbardziej tak. Skuteczność ma nam zapewnić co najmniej trzykrotny w ciągu tygodnia trening oraz dodatkowo niskokaloryczna dieta wspomagająca odchudzanie. Do ćwiczeń, które pozwolą nam bardzo skutecznie i stosunkowo szybko pozbyć się oponki można zaliczyć:

  • unoszenie kolan do góry podczas biegu w miejscu,
  • unoszenie nóg w specjalnej pozycji przy jednoczesnym dotykaniu kolanem do łokci,
  • deska z pompką,
  • wspinaczka,
  • brzuszki wraz z ciężarkiem,
  • klasyczny plank,
  • przekładanka oraz przeplatanka

Zanim przejdziemy do konkretnych ćwiczeń, musimy oczywiście dokładnie zapoznać się ze schematem każdego ćwiczenia. Te powinny być wykonywane bardzo dokładnie. Tylko w ten sposób można mówić o pełnej skuteczności. Każdy ma oczywiście swoje własne uwarunkowania. Tym samym zakładane cele mogą mu zająć nieco zróżnicowany czas. Jednakże w tym względzie nie należy się poddawać. Nie można zapomnieć o odpowiedniej diecie, która pobudzi metabolizm.

Wspomnieliśmy wcześniej także o suplementach diety. Te mogą nam pomóc, aczkolwiek należy z nimi uważać. Należy sięgać po produkty w pełni sprawdzone i bezpieczne. Nie należy ponadto na nich opierać sedna naszego sukcesu. Zrzucenie przysłowiowej oponki nie musi zająć nam zbyt wiele czasu, aczkolwiek wymaga podjęcia bardzo radykalnych działań.

Leave A Response »