Aktywność fizyczna u dzieci

Marcin B. November 21, 2016 0
Aktywność fizyczna u dzieci

Niestety, specjaliści biją na alarm. Coraz więcej dzieci w wieku szkolnym zmaga się z nadwagą, a nawet otyłością. Ta z kolei już w młodym wieku może prowadzić do takich chorób jak chociażby cukrzyca, problemy z sercem, układem krążenia, czy nadciśnieniem tętniczym. Powodów może być wiele. W większości przypadków powodem jest jednak zaniedbanie ze strony rodziców w postaci złych nawyków dnia codziennego. Dlatego też postawiliśmy powiedzieć nieco więcej nie tylko o samym problemie, ale i o tym jak sobie z nim radzić.

Nie zwalniaj z WF-u

Oczywiście nie mówimy tu o przypadkach, gdzie ćwiczenia fizyczne są niebezpieczne dla zdrowia. W wielu przypadkach jednak mamy do czynienia z przypadkami, gdzie rodzice zwalniają dzieci z WF-u, z przyczyn bliżej ,,nie określonych”. Najczęściej jest tak, że dzieciom zwyczajnie nie chce się ćwiczyć. Dlaczego?

Komputer najlepszy

I tu dochodzimy do kolejnego tematu, wyżej już wspomnianego. Kiedyś najlepszą formą spędzania wolnego czasu była zabawa w chowanego na podwórku, wspinanie się na trzepak, czy słynna zabawa w klasy. Dziś tego typu zajęcia zastępowane są przez gry komputerowe i portale społecznościowe, które mają coraz to młodszych użytkowników. Podobną rolę zresztą odgrywa w przypadku dzieci telewizor.

Sport ważny dla fizyczności

http://e-poduszki.pl/Bo jeśli dziecko zacznie ćwiczyć już w wieku szkoły podstawowej, to ryzyko wystąpienia wielu chorób znacznie maleje. Ponadto Twoja pociecha uniknie nadwagi, oraz otyłości. Kolejną, ważną kwestią w przypadku dzieci jest prawidłowe kształtowanie ich postawy i sylwetki. Wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem zdecydowanie im tego nie ułatwia. A wręcz może powodować wiele problemów nie tylko związanych z samą sylwetką ciała, ale i nawet bólami kręgosłupa, czy mięśni.

A może propozycją są poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne nie tylko łagodzą bóle, ale i mają wpływ na wady postawy, które jak już wyżej wspomnieliśmy w przypadku dzieci są niestety częste. Dobierając poduszkę jednak zwróć uwagę na to w jakiej pozycji zasypia Twoje dziecko. Bo kształt poduszki musi być właśnie do niej dobrany. W przypadku siedzącego trybu życia powiedzieliśmy już sobie, że poduszki ortopedyczne mogą korygować wady postawy. Jeżeli jednak dziecko zajmuje się sportem, lubi biegać, jeździć na rowerze, lub grać w piłkę, to tego typu poduszki mogą nie tylko łagodzić ewentualne kontuzje, czy urazy, ale i nawet zmniejszać ryzyko ich wystąpienia. Siła fizyczna w przypadku dzieci zmniejsza też ryzyko zachorować na różnego typu infekcje.

Jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania tego typu poduszek jest noszenie kołnierza, bądź gorsetu ortopedycznego. Tak, czy inaczej, ich zakup warto zawsze skonsultować wcześniej ze specjalistą.

Problem diety

Czyli zamiłowanie do jedzenia typu fast food, słodko – słonych przekąsek, oraz słodkich, gazowanych napojów, to kolejna rzecz jaka powinna być eliminowana życiorysu Twojego dziecka. Taki jadłospis bowiem, to najprostsza droga do otyłości.

Leave A Response »