Amarantus – dlaczego warto go jeść?

Aneta Rachwał - Adamczyk December 27, 2016 0
Amarantus – dlaczego warto go jeść?

Amarantus, zwany jest szarłatem i był podstawą diety Majów już 4 tysiące lat temu. Spożywali go także Inkowie oraz Aztekowie. W Europie amarantus został doceniony dopiero końcem ostatniego stulecia. Obecnie pod względem wartości odżywczych uważany jest za o wiele bardziej wartościowy aniżeli pszenica, jęczmień czy też żyto. Jego nasiona są niesamowitą pigułką zdrowia dla całego naszego organizmu.

Niesamowite właściwości zdrowotne amarantusa

  • Amarantus utrzyma cukier pod kontrolą ponieważ jego nasiona cechują się niskim indeksem glikemiczny a dodatkowo zawierają cukry złożone. To właśnie cukry złożone powoli podnoszą poziom glukozy we krwi, dzięki czemu cukier utrzymuje się na prawidłowej wysokości.
  • Amarantus to także znakomity sposób aby stosunkowo łatwo utrzymać talię osy. Zawiera w sobie ogromne ilości błonnika a tym samym poprawia naszą przemianę materii. Może być więc znakomitym dodatkiem do ciast i dań.
  • Stanowi idealne źródło wapnia ponieważ jest to produkt bezglutenowy, który wprowadza do naszego organizmu ogromne ilości wapnia, a ten z kolei jest ważny dla zdrowia kości.
  • Amarantus to także likwidowanie stresu, dlatego jeśli żyjesz w ciągłym napięciu warto włączyć go do swojej codziennej diety. Zawiera on ogromną ilość magnezu, a także witaminy z grupy B, co sprawia, że likwiduje nasz stres i napięcie.
  • Jeśli włączysz ten składnik do diety zadbasz również o swoje serce. Jest to doskonałe źródło zdrowych kwasów tłuszczowych, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Amarantus zapobiega więc powstawaniu zakrzepów, a także zwiększa i usprawnia przepływ krwi.
  • Dziecięce zdrowie, również zyska na amarantusie. Ziarna są bogate w żelazo a dzięki temu zapobiegamy anemii.
  • Mówi się, że amarantus to także wieczna młodość, dlatego sięgnąć po niego powinni również seniorzy. Posiada on w swoim składzie przeciwutleniacze które doskonale radzą sobie z wolnymi rodnikami i sprawiają, że skóra nie starzeje się i na dłużej zachowuje młodość.

Leave A Response »