Bezsenność od podszewki

Michal December 31, 2014 0

Bezsenność to wbrew pozorom powszechny problem, który dotyka osoby w różnym wieku, o różnej aktywności fizycznej oraz różnych stylach życia. Czym właściwie jest bezsenność oraz w jaki sposób możemy z nią walczyć? O tym w poniższym artykule.

Sen to jeden z kluczowych elementów wpływających na jakość życia. Prawidłowa ilość snu relatywnie wpływa na naszą efektywność w ciągu dnia, co bezpośrednio przekłada się na nasze wyniki. Warto nadmienić, że bezsenność objawia się nie tylko problemami z zasypianiem (chociaż jest to jeden z bardziej powszechnych objawów), ale także głębokością oraz problemami z utrzymaniem ciągłości snu, czyli wybudzaniem w ciągu nocy.

Bardzo często powyższe dolegliwości spowodowane są sytuacjami stresowymi. Co więcej, do przyczyn bezsenności możemy zaliczyć także: zespół niespokojnych nóg, bezdechy senne, stosowane leki, choroby somatyczne, które zmuszają nas do okresowego wstawania w nocy, celem zaspokojenia potrzeby np. przerost prostaty.

Należy dodać, że wbrew pozorom bezsenność to bardzo poważna choroba, którą należy leczyć pod okiem specjalisty. Nie leczona, może prowadzić do poważnych powikłań oraz komplikacji zdrowotnych. Chroniczne zmęczenie czy ogólne przygnębienie to tylko niektóre ze skutków bezsenności. Powyższe mogą przerodzić się w znacznie poważniejsze problemy ze zdrowiem, jak choćby choroby natury mentalnej, jak np. depresja.

Warto nadmienić, że popularne i często stosowane środki nasenne nie są panaceum na problemy ze snem. Pamiętajmy, że nie leczą one przyczyny, tylko objawy czyli bezsenność, która powinna być leczona pod okiem specjalisty. Nie bójmy się zatem, udać się z tym problemem do lekarza. Choroba to nic wstydliwego, bagatelizowanie jej – już tak.

Leave A Response »