Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne?

Bartek M. July 5, 2017 0
Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne?

Nadwaga jest zmorą obecnych czasów. Zmaga się z nią coraz więcej ludzi. Winny jest siedzący tryb życia, niechęć do aktywności fizycznej i nieodpowiednia dieta. Coraz więcej osób postanawia walczyć z nadprogramowymi kilogramami, jednak większość z nich poszukuje drogi na skróty, chcąc schudnąć przy minimalnym wysiłku.

Producenci tabletek na odchudzanie zalewają rynek swoimi produktami, szumnie i głośno reklamowanymi w mediach. Warto wspomnieć, że cena tych specyfików nie jest mała. Czy warto zainwestować w tabletki na odchudzanie? Czy ta inwestycja ma prawo się zwrócić?

Skład tabletek odchudzających

Do najpopularniejszych składników preparatów tego typu należą między innymi ostre przyprawy i wyciągi z zielonej herbaty czy l-karnityny. Bardzo popularny jest również chrom, który zmniejsza apetyt na słodycze oraz błonnik zapewniający poczucie sytości. W składzie niektórych leków na odchudzanie znajdują się również ekstrakty i wyciągi z tak zwanych “superfoods”: guarany, tauryny czy jagód acai.

Warto jednak wspomnieć, że na czarnym rynku kwitnie handel preparatami zawierającymi zabronione substancje. Są to leki na bazie narkotyków, szkodliwych substancji aktywnych lub jaj pasożytów. Bezwzględnie należy ich unikać, bowiem ich stosowanie może prowadzić do wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. W Europie większość tych specyfików jest prawnie zakazana, jednak ich produkcja wręcz kwitnie w krajach azjatyckich.

Efekty działania tabletek

Tabletki oferowane na odchudzanie działają na kilku obszarach. Jedne z nich hamują przyswajanie określonych składników z pożywienia, takich jak tłuszcz czy węglowodany. Inne z kolei przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej lub hamują apetyt na podjadanie niezdrowych przekąsek i słodkości. Niektóre leki dodatkowo wspomagają pracę trzustki czy wątroby, regulują gospodarkę wodną organizmu czy mają działanie odtruwające. Tabletki na bazie błonnika mają przywołać uczucie sytości i ograniczyć wielkość spożywanych porcji jedzenia.

Tabletki na odchudzanie – czy warto?

Wystarczy zajrzeć na pierwsze lepsze internetowe forum o odchudzaniu, by znaleźć wpisy ludzi zachwyconych działaniem konkretnego preparatu. Niestety, w znakomitej większości są to wpisy typowo reklamowe. Nie można wierzyć w spektakularne efekty takie jak utrata dwudziestu kilogramów w miesiąc bez stosowania diety i aktywności fizycznej.

Jedyne, co może poprzeć skuteczność preparatów na odchudzanie, to rzetelne i niestronnicze badania laboratoryjne, a takich jest niestety niewiele. Na niemal każdym opakowaniu tabletek na odchudzanie widnieje informacja, że najlepsze efekty można zaobserwować, łącząc kurację ze zdrowym stylem życia. Każda osoba pragnąca zmniejszyć masę ciała powinna zrozumieć, że żaden preparat nie zrobi tego magicznie za nią.
Tabletki na odchudzanie, owszem, stanowią pewne wsparcie, ale dużo ważniejsze jest wyrobienie w sobie zdrowych nawyków żywieniowych i wprowadzenie zdrowe diety.

Każdy odchudzający się musi sam zadać sobie pytanie, czy tabletki na odchudzanie są mu niezbędne. To w końcu spory wydatek. Zaoszczędzoną kwotę można spożytkować na rzeczy przynoszące bardziej odczuwalne efekty, jak strój do biegania czy karnet na siłownię. Jeżeli jednak zdecydujemy się na taką kurację to pamiętajmy o kupowaniu takich preparatów najlepiej w aptece internetowej, my polecamy sprawdzone tabletki na odchudzanie dostępne np tutaj: https://www.apo-discounter.pl/odchudzanie-tabletki-na-odchudzanie-c-257_273_1133.html.

Leave A Response »