Czym skutkują niedobory magnezu?

Bartek M. April 10, 2017 0
Czym skutkują niedobory magnezu?

Niedobór magnezu w naszym organizmie może wywołać bardzo poważne konsekwencje, dlatego istotne jest aby utrzymać ów makroelement na odpowiednim poziomie. Jeśli nie odżywiasz się zdrowo, żyjesz w stresie z całą pewnością ilość magnezu może być nieodpowiednia. Warto zastosować specjalne preparaty, ponieważ skutki niedoboru magnezu mogą mieć bardzo negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Najważniejsze źródła magnezu

Doskonałym źródłem magnezu jest przede wszystkim woda mineralna. Wybierając ją powinniśmy jednak pamiętać, że musi zawierać przynajmniej 50 mg magnezu na litr. Dodatkowo pamiętać trzeba, aby wybierać wodę mineralną, która ma w sobie duże ilości witaminy B6, ponieważ dzięki niej wchłanianie się magnezu w organizmie jest skuteczniejsze. Każdego dnia nasz organizm potrzebuje około 300 mg magnezu, aby jego potrzeby zostały spełnione. Przyjmować magnezu nie wolno jedynie wówczas, kiedy cierpimy na ciężką niewydolność nerek i miastenię.

Jest wiele sytuacji, w których powinieneś sięgnąć po większą ilość magnezu. Jeśli ciężko i intensywnie trenujesz, dużo się uczysz lub pracujesz umysłowo szybko może dojść do niedoborów, dlatego wskazane jest przyjmowanie dodatkowych dawek. Magnez pomaga również w leczeniu osteoporozy, a bez jego udziału wapń nie może właściwie budować kości. Tego typu makroelementy są niezwykle cenne dla naszego organizmu, dlatego nie możemy dopuścić do sytuacji, aby pojawił się niedobór.

Magnez i konsekwencje jego niedoboru

Istotne jest to, że magnez bierze udział w syntezie DNA, dlatego też magazynuje związki, które są nam potrzebne i niezbędne do życia. Zadaniem, które wypełnia jest hamowanie adrenaliny i noradrenaliny, dzięki czemu dobroczynnie działa na nasz układ nerwowy. Jeśli cierpimy na niedobór magnezu może stać się to główną przyczyną niedokrwienia mięśnia sercowego i zaburzenia rytmu serca. Magnez uspokaja, zapobiega depresji a także pomaga kiedy pojawiają się zaburzenia pamięci.

Główne skutki niedoboru magnezu

Niedobór magnezu powoduje, że szybciej możemy łapać różnorodne wirusy, bakterie i infekcje. Dopadają nas zawroty głowy, bóle, mamy problemy z koncentracją. Niedobór magnezu to również problemy z koncentracją, czujemy się zmęczeni, nawet jeśli dopiero się obudziliśmy i spaliśmy kilka godzin. Nie mamy energii do pracy, nauki a nasza kondycja jest bardzo słaba. Niedobór magnezu w organizmie, to także nagłe skurcze mięśni, łamliwość paznokci, stany lękowe i szybkie bicie serca. Niekiedy pojawiają się nudności i złe samopoczucie.

Leave A Response »