Czystek – niepozorne zioło, wielkie możliwości

Aneta Rachwał - Adamczyk March 8, 2016 0
Czystek – niepozorne zioło, wielkie możliwości

Czystek jest niepozornym ziołem, które to jednak ma bardzo wiele własności zdrowotnych. Przede wszystkim doskonale wzmacnia oraz oczyszcza nasz organizm a dodatkowo można go często stosować albowiem nie ma żadnych skutków ubocznych. Czystek to roślina występująca w krajach basenu Morza Śródziemnego, na Wyspach Kanaryjskich a także na terenie Azji Zachodniej. Jest bardzo bogatym źródłem polifenoli a także naturalnych przeciwutleniaczy.

Jak czystek działa na nasz organizm?

Czystek zawiera polifenole, dlatego wpływa na:

  • Układ immunologiczny, albowiem powoduje jego wzmocnienie. Poprawia naturalną odporność, dlatego dzięki niemu skuteczniej walczymy z wirusami i chorobami.
  • Przeciwdziała nowotworom, ponieważ wyklucza z organizmu niebezpieczne wolne rodniki.
  • Łagodzi procesy zapalne a także wpływa na szybsze leczenie stawów.
  • Chroni serce oraz naczynia krwionośne, zapobiega zawałom

Czystek roślina dla zdrowia

Czystek można uznać za wyjątkową roślinę, ponieważ opóźnia proces starzenia się organizmu, gdyż ogranicza rozkład kolagenu. Dzięki tej roślinie oczyścimy nasz organizm ze złogów oraz zalegających w nim toksyn. Czystek ma wiele właściwości odtruwających, dlatego polecany jest palaczom, ponieważ w ich płucach znajduje się szereg metali ciężkich.

Czystek pozytywnie wpływa na krążenie, a także jest pomocny w leczeniu stanów zapalnych. Jednakże, aby mógł idealnie zadziałać musimy stosować go długo i systematycznie. Jest to całkowicie bezpieczne, ponieważ czystek nie ma dla naszego organizmu żadnych skutków ubocznych, a także nie możemy go przedawkować.

Jak spożywać czystek?

Mamy obecnie trzy formy, dzięki którym możemy spożywać czystek.

Pierwszą a zarazem najpopularniejszą z nich jest herbata. Kupując herbatę trzeba zwrócić uwagę na pochodzenie suszu. Idealnie, jeśli pochodzi z terenów śródziemnomorskich, czyli Cypru, Grecji oraz Krety.

Czystek możemy kupić również w postaci tabletek lub kapsułek. Jest to wygodna forma jego stosowania. Wystarczy jedna tabletka dziennie, aby uzyskać pozytywny efekt.

Ostatnią formą są kremy i maści. Używa się ich do stosowania na skórze, albowiem mają idealne działanie nawilżające a także regenerujące.

Leave A Response »