Dobry płyn micelarny: demakijaż i pielęgnacja twarzy w jednym

Bartek M. December 31, 2018 0
Dobry płyn micelarny: demakijaż i pielęgnacja twarzy w jednym

Demakijaż jest bardzo ważny. Źle oczyszczona skóra może doprowadzić do wielu problemów skórnych, których łatwo można uniknąć. Dlatego każdego dnia warto sięgać po płyn micelarny bądź inny specyfik do zmycia kosmetyków.

Wystarczy się zastanowić jak wiele musi znosić nasza skóra każdego dnia. Szczególnie dotyczy to pań, które w większości każdego poranka aplikują na swoją twarz mnóstwo kosmetyków. Serum, filtry, pudry, róże, bronzery, korektory i wiele innych – to ogromne obciążenie dla każdej cery. Do tego dochodzi kurz, sebum i inne zanieczyszczenia, które się na niej pojawiają. Dlatego istotny jest dokładny demakijaż. By go wykonać, potrzebny jest płyn micelarny lub mleczko do demakijażu.

Co to jest płyn micelarny?

Na drogeryjnych regałach znajdziemy mnóstwo różnych płynów micelarnych. Jeszcze kilka lat temu nie były one tak znane jak dziś. Kosmetyk ten to roztwór wodny, który zawiera mikroskopijnej wielkości kuleczki. Nazywa się je micelami. Owe micele wytwarzają chemiczne związki, które niczym magnes pochłaniają tłuszcz (w tym przypadku mowa o sebum) i przyciągają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Płyn micelarny doskonale nadaje się do usuwania nawet wodoodpornych kosmetyków, nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka. Kosmetyk ten dodatkowo wzbogacony jest o przeróżne substancje aktywne, np. nawilżający kwas hialuronowy oraz kojącą prowitaminę B5. Wielu producentów dodaje także do nich przeróżne ekstrakty roślinne.

Płyn micelarny – czym różni się od mleczka?

Płyn micelarny jest coraz popularniejszy i coraz więcej pań rezygnuje z mleczka do demakijażu właśnie na rzecz tego kosmetyku. Nie ma co się dziwić, bowiem łączy on w sobie wiele różnych funkcji. Przykładowo, marka Garnier oferuje płyn micelarny 3w1, a więc kosmetyk działający na kilku płaszczyznach. Oznacza to, że mamy mleczko, tonik i płyn do usunięcia make-upu w jednym. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą skutecznie i zarazem jak najszybciej oczyścić cerę i dodatkowo nawilżyć ją.

Płyn micelarny 3w1 przywraca równowagę skóry i nie wymaga spłukiwania. Brak parabenów, substancji zapachowych i barwników sprawia, że jest to kosmetyk, po który często sięgają alergicy.

Jak stosować płyn micelarny?

Stosowanie płynu micelarnego jest proste i przyjemne. Wystarczy zamoczyć w nim wacik i delikatnie przecierać nim twarz. Co ważne – nie powinno się jej trzeć, bo to może tylko podrażnić skórę. Micele zawarte w preparacie szybko przyciągną do siebie wszelkie zanieczyszczenia. Cały zabieg należy wykonywać tak długo, aż wacik pozostanie całkowicie czysty. Będzie to znak, że skóra jest idealnie oczyszczona i można przejść do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, jak np. aplikacja ulubionego kremu na dzień czy na noc.

Leave A Response »