Efekty dźwiękowe a odchudzanie?

Aneta Rachwał - Adamczyk April 25, 2016 2
Efekty dźwiękowe a odchudzanie?

Otyłość jest problemem ogromnej ilości ludzi na całym świecie. Co więcej, wedle badań problem ten stale wzrasta. Czasem jednak bardzo trudno pohamować apetyt, mamy mało ruchu a tym samym szybko zmierzamy w kierunku otyłości. Warto, więc znać kilka prostych a skutecznych trików, które sprawią, że po prostu będziesz jeść mniej, a tym samym szybko stracisz zbyt dużą ilość kilogramów.

Najnowsze badania dotyczące jedzenia

Jak dowodzą najnowsze badania, kiedy jemy w samotności, w pomieszczeniu, w którym nie jest włączony telewizor, czy też radio, szybciej chudniemy. Specjaliści prowadzący badania na uniwersytecie Brighama Younga w amerykańskim stanie Utah ujawnili badanie, które to dowodzi, że cisza i spokój w chwili, kiedy przeżuwamy jedzenie, pozwala nam się skupić, a tym samym zjeść o wiele mnie, aniżeli w chwili, kiedy nasza uwaga jest rozproszona. Czy więc można powiedzieć, że efekty dźwiękowa wpływają na to jak jemy i ile jemy?

Efekty dźwiękowe w czasie jedzenia

Okazuje się, że skupienie w czasie jedzenia odgrywa niezwykle ważną rolę, jeżeli chcemy stracić nieco zbędnych kilogramów. W czasie przeprowadzonych, przez naukowców amerykańskich badań, wykonane zostały trzy eksperymenty.

W ramach pierwszego eksperymentu uczestnicy otrzymali produkty chrupiące. Były to precle oraz herbatniki. Dodatkowo część osób, które to brały udział w badaniu słuchała głośnej muzyki.

Z badania wniknęło, iż osoby niesłuchające muzyki, a jedynie słyszące odgłos chrupania zjadły o niemal trzydzieści procent mniej.

Dźwięki a zmysł jedzenia

Dzięki przeprowadzonym badaniom udowodniono, że dźwięk uważa się za jeden z nieco zapomnianych zmysłów jedzenia. Ryan Elder twierdzi, że jeśli koncentrujemy się na odgłosach, które towarzyszą jedzeniu a także nie jesteśmy rozproszeni rozmową, czy też słuchaniem radia lub oglądaniem telewizji zjemy mniej. Badanie to może okazać się szczególnie ważne dla osób, które pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów oraz dbają o swoją szczupłą sylwetkę. Efekt chrupania to trick, który pozwoli ci ograniczyć jedzenie.

2 Comments »

  1. Julka April 26, 2016 at 2:13 pm - Reply

    Witam. Ciekawy artykuł. Tak trzymaj. Gorące pozdrowienia.

    • Marcin B. May 18, 2016 at 3:07 pm - Reply

      Dzięki, polecamy również inne nasze artykuły 🙂

Leave A Response »