Fitness i zdrowie

Marcin B. July 13, 2016 0
Fitness i zdrowie

Z jednej strony jeśli mówimy o fitnessie, to od razu nasuwa się myśl, iż mamy do czynienia z czymś jak najbardziej zdrowym, z czymś bardzo pozytywnym dla naszego zdrowia. Jednakże czy fitness w każdym przypadku, w każdej sytuacji jest czymś zdrowym, czy możemy powiedzieć, że zawsze wpływa na nas pozytywnie? Z reguły tak, ale na pewno są pewne wyjątki, a poza tym również musimy jasno wskazać na to, że konieczne jest prawidłowe ćwiczenie, bez nadmiernego wysiłku ponad nasze własne siły. Chcąc osiągnąć określony cel często możemy zbyt mocno trenować, za bardzo przeć do przodu i przez to zamiast osiągnąć określony cel, sami sobie zaszkodzimy.

fitnessFitness jest zdrowy, pozwala poprawić naszą kondycję, pomaga nam schudnąć, pomaga zwiększyć naszą wydolność, poprawia samopoczucie, pozwala na wymodelowanie naszej sylwetki, sprawia że nam się bardziej chce, że sami siebie bardziej doceniamy. Niektóre odmiany fitness mogą nam pomóc również w osiągnięciu lepszego stanu psychicznego, co przykładowo możemy powiedzieć o jodze czy też o pilates.

Ćwiczenia fitness

Branie udziału w zajęciach fitness powinno być uzależnione od naszego stanu zdrowia. Nie każdy z nas może powiedzieć, że jego zdrowie jest na odpowiednim poziomie. Wielu z nas boryka się z różnymi problemami natury zdrowotnej, z konkretnymi schorzeniami. W takiej sytuacji, w zależności od rodzaju schorzenia, fitness może na nas wpływać korzystnie lub też nie. Są takie schorzenia, które wprawdzie nie wykluczają brania udziału w zajęciach fitness, które umożliwiają ćwiczenia fizyczne, ale z drugiej strony wymagają również tego, aby zachować pewne środki ostrożności, a nadto również wymagają tego, aby wcześniej skonsultować się z lekarzem, który jest w stanie określić czy możemy ćwiczyć czy też ćwiczenia fizyczne mogą być dla nas szkodliwe.

Bez ograniczeń

Fitness to ćwiczenia dla każdego, ale także musimy jasno powiedzieć, że każdy musi sam rozsądzić czy określone ćwiczenia, czy określony rodzaj zajęć fitness będzie dla niego tym najbardziej odpowiednim, czy będzie w ogóle odpowiednim, czy dzięki takim czy innym zajęciom są w stanie osiągnąć coś pozytywnego. Pojęcia fitness i zdrowie możemy jak najbardziej ze sobą łączyć, aczkolwiek na pewno musimy do tego podejść ostrożnie, z pewną dozą rozsądku i oczywiście w sposób indywidualny. W naszych ćwiczeniach najważniejszym elementem zawsze jest i powinno być nasze własne bezpieczeństwo. W przeciwnym przypadku trudno jest mówić o tym, że działamy z korzyścią dla siebie, że robimy coś dobrego, coś niezwykłego dla siebie.

Leave A Response »