Guarana – odchudza i poprawia pamięć

Aneta Rachwał - Adamczyk August 14, 2016 0
Guarana – odchudza i poprawia pamięć

Guarana i jej właściwości znane są już od wieków zwłaszcza plemionom Ameryki Południowej. Niedawno jednak dokonano przełomowego odkrycia, że nasiona guarany mogą mieć właściwości odchudzające. Dodatkowo przypuszcza się, że jest też świetnym sposobem na dobrą pamięć. Dlaczego? Za owe zalety odpowiedzialna jest kofeina, której guarana zawiera o wiele więcej aniżeli kawa.

Zdrowe pnącze

Guarana to pnącze, rosnące dziko w Ameryce Południowej i Środkowej.  W tamtejszej medycynie właściwości medyczne guarany przypisuje się przede wszystkim nasionom, które są bardzo bogate w kofeinę. To właśnie dzięki kofeinie guarana ma wszechstronne działanie. W Ameryce Łacińskiej już od wielu wieków spożywa się ją, jako środek stymulujący, dodający energii, oraz rozgrzewający, a także przeciwbólowy. Może ona także zmniejszać uczucie głodu oraz pragnienia. Obecnie najbardziej znana jest, jako suplement diety o właściwościach odchudzających.

Czy guarana odchudza?

Za fakt, że guarana ma właściwości odchudzające odpowiada zawarta w niej kofeina. Dzięki niej możliwe staje się spalanie tkanki tłuszczowej o wiele szybciej. Redukcja masy ciała następuje również poprzez wydatkowanie energii. Przyjmując regularnie pestki guarany, miedzy innymi w postaci suplementów diety, szybciej możemy stracić zbędne kilogramy.

Guarana sposób na pamięć i koncentrację

Guarana cechuje się tym, że w jej składzie odnaleźć można trzy substancje, które to znakomicie wpływają na układ nerwowy. Są to wspomniana już wcześniej kofeina, teofilina oraz teobromina. Tym samym doskonale sprawdza się przede wszystkim w stanach:

  • zmęczenia,
  • znużenia,
  • wyczerpania fizycznego i psychicznego
  • pozytywnie wpływa na sprawność myślenia oraz koncentrację

Kofeina sprawia, że wydziela się w większym stopniu adrenalina, dopamina a także hormon szczęścia, czyli serotonina. Tym samym polecana jest w czasie wytężonej pracy umysłowej a także w chwili, kiedy jesteśmy bardziej aktywni fizycznie. Polecana jest, więc osobom pracującym fizycznie, umysłowo a także uczącym się.

Leave A Response »