Hoodia – odchudzanie z rośliną prosto z Afryki

Aneta Rachwał - Adamczyk June 21, 2016 0
Hoodia – odchudzanie z rośliną prosto z Afryki

Hoodia to mało znana w Polsce roślina pochodząca z Afryki południowej, która ma niezwykłe właściwości hamowania apetytu. Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że afrykańscy myśliwi, często stosują ją jeżeli na pustyni brakuje pożywienia. Obecnie roślina pojawiła się na europejskim rynku, także w Polsce i reklamowana jest jako ta, dzięki której szybko schudniemy. Czy to prawda?

Działanie Hoodii

Fakt, iż afrykańskie ludy wierzą, że hoodia hamuje apetyt, został wykorzystany przez współczesny przemysł farmaceutyczny. Obecnie produkowane są z niego suplementy diety, które mają być pomocne w odchudzaniu. Ile jest w tym prawdy? Czy hoodia naprawdę odchudza? Sprawdźmy jakimi właściwościami się wyróżnia.

Już w latach 30stych zaobserwowano, że roślina ta odpowiada za hamowanie apetytu. Okazuje się, że oszukuje mózg, dzięki czemu czujemy, że nasz żołądek jest pełny, pomimo, że nie jedliśmy posiłku. Skuteczność rośliny, sprawia, że sukulent ten jest od dawna stosowany w wysokiej jakości tabletkach, lekach i suplementach odchudzających.

Efekty stosowania hoodii

Pomimo, że hoodia znajduje się w szeregu różnych suplementów diety, wciąż nie ma pewności w jak wielkim stopniu jest skuteczna. Badania, które ukazały się w roku 2014 w amerykańskim czasopiśmie opisują eksperyment wśród kobiet z nadwagą. Okazuje się, że wśród kobiet, które nie przyjmowały hoodii, oraz wśród tych, które ją spożywały, nie było żadnych zasadniczych różnic jeśli chodzi o ilość spożywanych codziennie posiłków. Co więcej kobiety przyjmujące suplementy z rośliny miały podwyższony puls, ciśnienie a nawet pojawiły się nudności.

Czy hoodia pomaga więc osobom z nadwagom?

Jak donoszą najnowsze badania hoodia wcale nie wpływa w dużym stopniu na nasz apetyt i nie hamuje go. Tym samym nie ma wielkiego znaczenia w procesie odchudzania i utracie wagi. Co więcej może wywoływać skutki uboczne, dlatego warto się zastanowić przed jej przyjmowanie. Suplementy które dopuszczone są do sprzedaży na rynku nie zostały także zaaprobowane przez Agencję Żywności i Leków. Czy więc warto odchudzać się stosując drogie suplementy diety na bazie hoodi?

Leave A Response »