Implanty zębowe – ratunkiem gdy stracimy ząb

Bartek M. August 29, 2017 0
Implanty zębowe – ratunkiem gdy stracimy ząb

Niestety, pomimo staramy się dbać o zęby, czasem w naszym życiu tracimy naturalny ząb. Może stać się to w skutek próchnicy, bądź też w wypadku. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak znów odzyskać piękny uśmiech? Ratunkiem stają się dla nas implanty zębowe, które mogą być wstawione niemalże u każdej osoby, która straciła swoje naturalne zęby. Niekiedy rozwiązanie tego typu może być również połączone z metodami protetycznymi, przede wszystkim u osób, które utraciły większość bądź też nawet wszystkie zęby.

Dlaczego warto wybrać osiągnięcia implantologii?

Często wydaje nam się, że usunięcie zęba, jest jedynym rozwiązaniem, kiedy zaatakowała go próchnica. Niestety ekstrakcja jednego ubytku ma wpływ również na pozostałe zęby. Przesuwają się one w łuku zębowym i powodują liczne zmiany. Jeżeli w miejsce brakującego wstawimy implant, wówczas nie tylko zęby będą ładnie wyglądać, ale również pozostałe pozostaną na swoim miejscu. Wstawienie implanta w miejscu ubytku, ma również znaczenie jeżeli chcemy zachować prawidłową funkcję gryzienia i przeżuwania, ponieważ ta wymaga zachowania wszystkich zębów.

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Pierwszym etapem zakładania implantów jest wszczepienie tytanowego implantu, a następnie oczekiwanie na jego osseointegrację, co oznacza zrośnięcie się z kością żuchwy lub szczęki. W etapie drugim następuje umieszczenie na implancie korony. To właśnie ona będzie w doskonały sposób naśladować naturalny ząb. Nie będzie więc żadnego śladu, iż kiedyś w miejscu implanta, znajdował się nieestetyczny ubytek.

Obecnie, medycyna estetyczna jest bardzo rozwinięta, co sprawia, że możemy zastosować do wykonania korony bardzo różnorodne materiały. Najczęściej jednak wykonywane są korony ceramiczne, które wyróżniają się bardzo wysoką trwałość materiału. Jeżeli implant wykonany jest prawidłowo i profesjonalnie, wówczas może służyć nam przez wiele długich lat, bez obawy, że zostanie uszkodzony.

W jaki sposób pielęgnować implanty zębowe

Oczywiście, jeżeli mamy założony implant zębowy w miejsce ubytku, wiedzieć musimy, że należy o niego dbać w identyczny sposób, jak i o naturalne zęby. Stomatolog, który zajmował się wykonaniem implantu, powinien udzielić nam szczegółowych instrukcji, w jaki sposób troszczyć się, aby implant przetrwał przez bardzo długi czas. Podstawą jest jednak higiena zębów, aby nie zostały one uszkodzone przez próchnicę, a także powinniśmy odbywać regularne wizyty kontrolne.

Źródło: www.Fabdent.pl

Leave A Response »