Jak radzić sobie ze stresem?

Aneta Rachwał - Adamczyk September 25, 2015 0
Jak radzić sobie ze stresem?

Żyjemy w czasach, kiedy stres dotyka nas niemalże każdego dnia, dlatego też niezwykle istotna jest umiejętność radzenia sobie z nim, a tą posiada bardzo mała liczba osób. Tym samym każdego dnia jesteśmy nerwowi, mamy bóle głowy, kłopoty ze snem, odczuwamy niepokój. Niestety tylko nieliczni z nas mają czas, aby pozwolić sobie na fachową pomoc w tej sytuacji, dlatego na ogół musimy radzić sobie sami. Nadmierny stres może prowadzić do bardzo poważnych kłopotów zdrowotnych, dlatego też jak najszybciej sami musimy o siebie zadbać.

Jak uwolnić się od stresu?

Podstawową metodą, która to pozwoli uwolnić się nam od codziennego stresu jest relaksacja. Nie jest to sposób trudny, a jednak wymaga pewnego przygotowania i nauki. Obecnie mamy wielką ilość metod relaksacyjnych, dlatego możemy wybrać tę, jaka najbardziej nam odpowiada. Doskonałym sposobem, aby walczyć ze stresem jest joga. Nie tylko sprawia ona, że nasze ciało pracuje, ale także wycisza się umysł. Joga pozwala nam zapomnieć o kłopotach, problemach dnia codziennego i skupić się na oczyszczeniu mózgu. Dzięki temu czujemy się odprężeni, a problemy nie są już tak wielkie, jak mogłoby się to wcześnie wydawać. Relaksacja, która jest regularnie wykonywana, niesie dla naszego organizmu ogromną ilość zalet, a przede wszystkim:

  • Uwalnia organizm od napięcia
  • Zmniejsza częstotliwość oddechu
  • Redukuje zbyt duże zużycie tlenu
  • Sprawia, że odpoczywamy
  • Skraca czas reakcji na bodźce, jakie występują w otoczeniu

Prawidłowe żywienie

Sytuacje stresowe może pogłębiać także nieregularne i źle skonstruowane menu. Warto, więc pamiętać, że prawidłowe żywienie polega przede wszystkim na spożywaniu odpowiednio dobranych produktów, które to w optymalnym stopniu pozwolą nam wyposażyć organizm w energię a także witaminy oraz minerały. Wiemy doskonale, że istotnym elementem w walce ze stresem jest magnez, dlatego powinniśmy dostarczać go w naszej codziennej diecie, bądź też uzupełniać w postaci suplementów.

Leave A Response »