Jak rozpocząć walkę z nowotworem?

Marcin B. July 12, 2016 0
Jak rozpocząć walkę z nowotworem?

Nowotwory to choroby, które z pewnością przerażają. Otrzymanie diagnozy lekarskiej, w której ktoś stwierdza, że jesteśmy chorzy na nowotwór z pewnością większość osób zwala z nóg i powoduje przerażenie. W obliczu choroby nowotworowej ważnym aspektem jest jednak nie załamywanie się, ale podjęcie decyzji o rozpoczęciu walki o życie. To jeden z ważniejszych aspektów w skutecznej walce z nowotworami, aczkolwiek na pewno nie jedyny. Zasadniczo, jeśli ktoś jest zdrowy, to często nie myśli o swoim zdrowiu w kontekście możliwości zachorowania na nowotwór. Tymczasem jednak to jest błąd. Odpowiednia profilaktyka może w dużym stopniu uchronić nas przed tą chorobą, chociaż nie będziemy mieli pewności, że na pewno nie zachorujemy.

Przyczyny powstawania nowotworów

Jedną z przyczyn występowania chorób nowotworowych jest, bowiem genetyka, a w tejże kwestii trudno będzie nam zapobiec wystąpieniu nowotworu. Wróćmy jednakże do owej dobrej profilaktyki pozwalającej zachować lepsze zdrowie, pozwalającej zadbać o te zdrowie, pozwalającej znacząco ograniczyć możliwość zachorowania na nowotwór. Dobra profilaktyka, czyli zdrowy tryb życia to przede wszystkim dobra, zdrowa dieta, a poza tym na pewno unikanie zażywania różnego rodzaju używek. Możemy oczywiście w tym miejscu wskazywać na wiele innych aspektów, na wiele innych elementów, aczkolwiek w tym miejscu te dwa wymienione wyżej stanowią podstawę.

zdrowieChcemy również w tym miejscu pokrótce wyjaśnić jak powstaje nowotwór. Komórki nowotworowe powstają w naszym organizmie niemalże bez ustanku. Jednakże nasz układ immunologiczny skutecznie je odrzuca i giną. W pewnym momencie jednakże nasz układ immunologiczny nie wychwyci takiej komórki nowotworowej i uznaje ją za swoją, za prawidłową. W ten sposób zyskuje ona własne ukrwienie, zaczyna się rozrastać i tym samym zaburzać normalne funkcjonowanie naszego organizmu. Co więcej, jeśli taka komórka urośnie do większych rozmiarów i może oderwać się od danego narządu. Wpadając w nasz krwiobieg wędruje po naszym organizmie aż dociera do miejsca, w którym się zatrzymuje i tam zagnieżdża. Najprościej mówiąc w ten sposób dochodzi do tak zwanych przerzutów.

Skuteczna walka z nowotworami

Mówiąc o nowotworach, o skutecznej walce z tymi chorobami, musimy wskazać na konieczność jak najszybszej diagnozy jak również na konieczność podjęcia leczenia. Zdrowy tryb życia to podstawa, to bez wątpienia sposób na to, aby móc skutecznie z nowotworami walczyć. Najlepiej jest jednak wówczas, gdy nie mamy do czynienia z tą chorobą, gdy ona nas nie dotyka, gdy możemy cieszyć się dobrym zdrowiem.

Leave A Response »