Jak rozpoznać migrenę szyjną?

Aneta Rachwał - Adamczyk September 23, 2019 0
Jak rozpoznać migrenę szyjną?

Jeżeli chodzi o rozpoznanie szyjnej migreny, duże znaczenie ma przeprowadzenie lekarskiego wywiadu z pacjentem, a także przeprowadzenie odpowiednich badań w tym kierunku. Podczas migreny szyjnej ból może być łagodzony, wykorzystując leki przeciwbólowe, takie jak na przykład: niesteroidowe przeciwzapalne leki. Ale prawda jest jednak inna, migrenę tą leczy się unikając leków przeciwbólowych.

Jak pokonać migrenę?

Leki likwidują w wielu przypadkach ból, ale nie likwidują podłoża problemu. Inne metody leczenia są bardziej preferowane, na przykład: blokada nerwów, których niektóre dysfunkcje prowadzą właśnie do szyjnej migreny (nerw potyliczny większy) bądź przecinanie korzeni rdzeniowych nerwów. Jednak w sytuacjach, kiedy szyjna migrena pojawia się z ucisków szyjnych nerwowych włókien, zasadne może być, aby przeprowadzić chirurgiczną dekompresję tych nerwów. Ludziom, którzy mają do czynienia i zmagają się z tym schorzeniem zalecane są także zabiegi rozmaite w zakresie fizykoterapii. Trzeba doprowadzić do tego, aby mięśnie, które są nadwyrężone oraz przeciążone, zostały zrelaksowane. Jeżeli tak nie będzie, to migrena szyjna będzie często powracać. Są pewne dolegliwości, których nie da się powstrzymać i zatrzymać, na przykład zwyrodnienia, które są związane z kręgosłupem.

Jednak na większość dolegliwości i czynniki ryzyka związane z tą jednostką, mamy zdecydowanie wielki wpływ. Prawidłowa postawa ciała – to na nią powinniśmy w pierwszej kolejności zwracać uwagę, chcąc próbować zapobiec szyjnej migrenie. Zarówno musimy o niej pamiętać w domu, podczas snu, zakupów czy też podczas pracy. Garbienie się czy też spanie z głową, która jest ułożona zbyt wysoko na poduszce nie jest zdrowe dla organizmu. Dbanie o podstawę naszego ciała jest bardzo ważne. Dobra postawa znacznie zmniejsza zagrożenie migreny szyjnej.

Leave A Response »