Jak zapobiec starzeniu się?

Aneta Rachwał - Adamczyk April 15, 2015 0
Jak zapobiec starzeniu się?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wydłużenie wieku emerytalnego zmusza nas do podjęcia trudnego wyzwania. Musimy wszak być w doskonałym zdrowiu, aby móc pracować do późnego wieku, a dodatkowo cieszyć się pełnią życia. Tym samym profilaktyka zdrowotna nabiera całkowicie innego znaczenia. W zasadzie chodzi o to, aby bronić się przed przedwczesnym starzeniem, chorobami cywilizacyjnymi a także nowotworami. Musimy, więc poddawać się regularnym badaniom, dzięki którym można wcześnie rozpoznać chorobę a tym samym skutecznie ją leczyć. Dodatkowo istotny jest także sport oraz zdrowa dieta. To te czynniki w znacznym stopniu powodują, że czujemy się zdrowi, pełni energii, a tym samym mamy jeszcze siły do pracy.

Zdrowie Polaków

Problemy zdrowotne, które to wynikają z naszej pracy zawodowej, są na terenie Polski bardzo częste. Tym samym toczy się prawdziwa bitwa w organizacjach, jakie troszczą się o zdrowie nas i naszych rodaków. Obecnie problemowi starzenia się został poświęcony program Wiedzy i Edukacji Rozwój. Na szpitale i kliniki wciąż przeznaczane są unijne pieniądze, dzięki którym możemy poprawić naszą profilaktykę zdrowotną. Jednakże trudno walczyć z naszymi chorobami, albowiem mamy ich wiele. Najgroźniejsze są nowotwory, ale warto wspomnieć także o chorobach krążenia, układu oddechowego, czy też kostno – mięśniowego. Jak więc borykając się z tymi chorobami możemy pracować do późnej starości?

Powrót do pracy

Nawet w okresie starości możemy, a wręcz musimy pracować. Na unijne wsparcie z RPO sprawia, że osoby starsze mają szansę odzyskać zdrowie fizyczne oraz psychiczne, a tym samym cieszyć się aktywnością pomimo upływu lat. Dodatkowo fundacje wspierają rehabilitację dla osób starszych, co też bez wątpienia jest z korzyścią dla ich zdrowia i doskonałego samopoczucia.

Leave A Response »