Jakie zioła na alergię?

Marcin B. May 12, 2017 0
Jakie zioła na alergię?

Wiosna, kwiaty, pyłki, budzące się do życia drzewa, są elementem pięknego krajobrazu. Niestety mimo że kochamy pierwsze promienie słońca, wiosna może przynieść ze sobą również problemy. Dotyczą one osób skłonnych do alergii. Stosowanie ziół na alergię nie tylko nie powoduje senności, czy też tycia, jak dzieje się to w przypadku medycznych leków, ale również skutecznie łagodzi objawy alergii.

Zioła skuteczne na złagodzenie dolegliwości alergicznych

Jest wiele ziół, które pomogą nam skutecznie zlikwidować przykre i uciążliwe dolegliwości alergiczne. tego typu działanie wykazuje szereg roślin, a są to przede wszystkim cztery z nich:

  • czarnuszka siewna,
  • pachnotka zwyczajna,
  • tarczyca bajkalska
  • wiesiołek dwuletni

Z całą pewnością warto po nie sięgnąć, ponieważ skutecznie i szybko likwidują:

  • nieżyt nosa,
  • łzawienie oczu
  • stan zapalny spojówek,
  • kłopoty z oddychaniem,
  • świąd skóry
  • pokrzywkę

Leki przeciwalergiczne, które możemy dostać w aptece zawierają histaminę, która owe objawy również usuwa. Niestety, dla wielu osób leki te mogą wywołać szereg skutków ubocznych, jak na przykład senność, pogorszenie koncentracji i refleksu, przyrost masy ciała. Zioła nie działają ubocznie, dlatego z całą pewnością warto je zastosować.

Czarnuszka siewna doskonałym sposobem na alergię

Nie od dziś wiadomo, że czarnuszka pomaga nam zwalczyć wiele dolegliwości. Jednym z aspektów jest jej pozytywna walka z alergią. Olej można stosować przy bardzo różnorodnych problemach z alergią, albowiem zawiera on w swoim składzie takie związki które skutecznie hamują produkcję w organizmie histaminy oraz działające silnie przeciwzapalnie. Wyróżnić tutaj można na przykład przeciwutleniacz tymochinon i jego polimer nigellon. Aż u 80% badanych osób udowodniono, że olej z czarnuszki zmniejszył zmiany atopowe na skórze, katar sienny, a także duszność ze świszczącym oddechem. To jednak nie wszystko, ponieważ zaobserwowano, że olej z czarnuszki zapobiega także skurczom mięśni jelit, dzięki czemu leczy objawy alergii pokarmowej.

Olej z czarnuszki jest współcześnie szeroko dostępnym produktem. Możemy nabyć go zarówno w tradycyjnych aptekach, sklepach zielarskich, jak i z pośrednictwem Internetu. Pamiętać jednak należy przy jego zakupie, aby był tłoczony na zimno. Musi mieć ciemnozłocisty kolor i lekko pikantno-orzechowy smak. W tak sposób przygotowany cechuje się największą ilością właściwości leczniczych, a co za tym idzie skutecznie przeciwdziała alergii.

Leave A Response »