Kilka sposobów na piękną skórę

Aneta Rachwał - Adamczyk June 14, 2016 0
Kilka sposobów na piękną skórę

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że skora jest najważniejszym narządem naszego ciała. Ma nie tylko bardzo ważną funkcję ochronną ale także odpowiedzialna jest za nasz piękny wygląd. Tym samym powinniśmy starać się zadbać o nią w jak najlepszy sposób i mając na uwadze najlepsze i najbardziej skuteczne metody. Poznaj najskuteczniejsze sposoby na piękną i zdrową skórę.

Peeling z kawy

Dzięki temu, że regularnie zastosujemy peeling z kawy, nasza skóra stanie się jędrniejsza, gładsza a także napięta. Kawę trzeba zaparzyć oraz wymieszać z olejem i cynamonem. Takim peelingiem nacieramy skórę, najlepiej pod prysznicem. Warto stosować go regularnie, co dwa – trzy dni.

Kąpiel w mleku

Kąpiel w mleku to metoda na piękną skórę stosowana już od wielu wieków. Najłatwiej wlać do wanny dwa litry mleka a następnie dodać gorącej wody. Proporcje nie są istotne, lecz im więcej tym oczywiście lepiej. Mleko działa kojąco, a także znakomicie regeneruje skórę.

Tonik z mleka

Jeśli nie chcemy wcale nie musimy kąpać się w mleku, lecz wystarczy przemyć nim twarz. Mleko sprawia, że martwy naskórek się złuszcza w sposób naturalny. Dodatkowo skóra zostaje oczyszczona z bakterii oraz drobnoustrojów. Cera staje się świeża, gładka i piękna.

Kąpiel w soli

Od wieków wiadomo, że kąpiele w słonej wodzie są dla naszej skóry niezwykle cenne. Jeżeli będziemy stosować je z pewnym umiarem, lecz regularnie, najlepiej raz w tygodniu nasza skóra będzie lepiej nawilżona, a także o wiele bardziej gładka. Nie trzeba więc wyjazdu nad morze, wystarczy kąpiel w wannie.

Maseczka z żółtka kurzego

Musimy wiedzieć, że żółtko z kurzego jaja posiada bardzo ważne składniki odżywcze dzięki czemu jest ważne dla naszej skóry. Ma w sobie szereg witamin, między innymi A, B, oraz K. wystarczy raz w tygodniu wykonać taką maseczkę, a efekty zobaczysz naprawdę bardzo szybko.

Maseczka z marchwi

Maseczka idealna jest dla skóry tłustej albowiem wysusza skórę. Wystarczy zetrzeć marchew, a następnie nałożyć pulpę na twarz. Po kilku minutach zdjąć i przemyć ciepłą wodą. Maseczka nie tylko wysusza skórę, ale także delikatnie ją barwi.

 

Leave A Response »