Koper włoski i jego zastosowanie

Aneta Rachwał - Adamczyk October 16, 2018 0
Koper włoski i jego zastosowanie

Koper włoski nazywany też fen kułem znalazł swoje zastosowanie w medycynie jeszcze w starożytnej Grecji. Niewielkie zioło a właściwości ma przeogromne. Stosowany w domu każdej Mamy, Babci, Pani domu, ale i Panowie wiedzą, że istnieją problemy, z którymi rewelacyjnie poradzi sobie koper włoski. Kto z nas nie słyszał o herbatkach dla dzieci właśnie koperkowych, które wspomagają trawienie? Każdy. Jednak najnowsze badania donoszą, że niekoniecznie są one dobrym lekarstwem dla niemowląt.

Do czego wykorzystamy koper?

W czym nam pomoże? Czy są przeciwwskazania w stosowaniu? O tym dalej. Na pewno w swojej szafce znajdziecie herbatkę roli głównej z fenkułem. Spokojnie sobie zaparzcie i zagłębcie się w lekturze. Dobrym sposobem jest zapisanie najcenniejszych porad wykorzystania tego zioła. Jest on, bowiem wspaniałym lekarstwem wykrztuśnym przy chorobach układu oddechowego. Oprócz tego działa mocno napotnie i przeciwgorączkowo, zatem perfekcyjnie poradzi sobie z walką z przeziębieniami. Bolący brzuch, dręczące wzdęcia tu też swoje zastosowanie znajdzie koper. Zaparzamy herbatkę, którą dostaniemy w każdej aptece, alei supermarkecie i po problemie.

Herbatka dla niemowląt?

Zadowolone z działania pysznych herbat będą też mamy karmiące piersią swoje ukochane pociechy, bowiem koper obudza laktacje dzięki czemu mleczka dla maluszka nie powinno zabraknąć. Totalną rewelacją mogą być doniesienia, które wskazują na to, że koper łagodzi kobiece klimakterium, przyśpiesza miesiączkę, niestety te plotki nie zostały jednak potwierdzone żadnymi badaniami. Można go również używać w kuchni, ma mniej intensywny zapach jak tradycyjny koper, ale dodaje się go np. do zup rybnych. Nie można leczyć się fen kułem dłużej jak dwa tygodnie. Co na pewno zasmuci osoby, które słyszały o odchudzaniu się właśnie koprem włoskim. Przygotowuje się go z nasion kopru i wody. Pity spala tłuszcze a dodatkowo odświeża oddech. Dużo plusów kilka minusów, ale przy tym wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Zwłaszcza kobiety w ciąży, którym koper błogosławionym stanie nie jest zalecany.

Leave A Response »