Masaże we własnym domu

Bartek M. November 20, 2014 Comments Off on Masaże we własnym domu
Masaże we własnym domu

Dzisiaj bardzo wiele osób wierzy w dawną medycynę, która tak naprawdę zawsze wywodziła się z kręgów alternatywnych. Medycyna tego typu ma to do siebie, że nie jest ona uznawana za leczenie przez lekarzy. Dawny masaż bańką chińską był zabiegiem w, który istocie potrafił połączyć dzisiejszą wiedzą medyczną z tak zwaną starożytną medycyną. Masaż za pomocą tej metody polegał między innymi na zastosowaniu podciśnienia, które wytwarzało się w bańce co powodowało, że sama bańka przysysała się do skóry. Tego typu rozwiązania były stosowane nie tylko w celach leczniczych, ale również i dla relaksu. Co więcej metoda ta pomagała pozbyć się z miejsc, które były objęte masażem cellulitu, który szpecił wygląd kobiety.

Zasada działania

Bańki chińskie działają na zasadzie wytworzenia podciśnienia na dany obszar dzięki czemu z łatwością wywołujemy wszelakie przekrwienia w naczyniach krwionośnych to pomaga przyspieszyć materię w skórze co jednocześnie usuwa niebezpieczne i niepożądane substancje, które mimo wszystko mogą zalegać w naszym tkankach. Jeśli pozbędziemy się tych negatywnych właściwości wówczas tkanki są w stanie prawidłowo funkcjonować. Dzięki takiemu zastosowaniu możemy wygładzić i uelastycznić naszą skórę. W ten sposób rozbijamy zalegającą tkankę tłuszczową i nasze tkanki są lepiej sobie radzić z przyswajaniem właściwych substancji odżywczych. Masaż relaksacyjny wpływa też na inne rzeczy. Możemy poprzez ciągłe wykorzystanie zmniejszyć nieco napięcie naszych mięśni, które pozwolą nam się odprężyć i oderwać od codziennych problemów. W trakcie długotrwałego masażu odpoczywa nie tylko same ciało, ale także nasza psychika.

Masaż w ciąży

Bardzo często tego typu działanie stosuje się w momencie, gdy kobieta ma urodzić dziecko. Wykonanie masażu kobiecie w ciąży może przynieść naprawdę wiele odpowiednich korzyści.. Nie będzie to tylko chwilowa poprawa samopoczucia, ale co więcej, ponieważ cały masaż pozwoli nam na uniknięcie obrzęku kończyn górnych lub dolnych w zależności od potrzeby. Przy ciąży na obciążenia narażony jest także kręgosłup dlatego też możemy zniwelować ból w tym odcinku naszego ciała. Kobieta mimo wszystko powinna się skonsultować z swoim lekarzem, który w danej chwili prowadzi ciążę. Właściwie to w pierwszym trymestrze i ostatnim nie powinniśmy poddawać się takiemu zabiegowi, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na samą ciążę.

Oprócz zwykłych masaży

Równie dobrze możemy wykorzystać w praktyce drenaż limfatyczny pozwala on nam na poprawę krążenia limfy w naszym organizmie. Drenaż też możemy wykorzystamy do transportu niezbędnych soli mineralnych, a także wody, Drenaż pozwala nam także na łatwiejsze udrożnienie węzłów chłonnych. Jest to ważna sprawa zwłaszcza, jeśli nasze krążenie zostało bardzo mocno spowolnione mogą się, wtedy pojawić różne wysięki, a nawet poważne obrzęki, które mogą poważnie wpływać na wspomniane krążenie limfy w całym naszym ciele. Trzeba przyznać, że taki masaż może mieć naprawdę wiele pozytywnych właściwości, które będziemy w stanie wykorzystać.

Comments are closed.