Menopauza to nie koniec kobiecości

Aneta Rachwał - Adamczyk September 30, 2019 0
Menopauza to nie koniec kobiecości

W dzisiejszym czasach każdy twierdzi, że wszędzie rządzą młodzi. Nic omylnego. To, że się starzejemy, nie oznacza, że powinniśmy usiąść w kąt i czekać na śmierć. Jeżeli jesteśmy energicznymi osobami, to nie zmieniajmy się wraz z upływem lat. Tak samo menopauza, to stan przez który nie trzeba żegnać się z atrakcyjnością i kobiecością. To właśnie wtedy jeszcze bardziej zadbaj o siebie. Zmień fryzurę, dietę, może też makijaż, ale nie zapominaj o aktywności fizycznej. Dzięki niej bezboleśnie Ty i Twoi bliscy przetrwacie ten etap w Twoim życiu.

Czym jest menopauza

Menopauza, to nie jest stan, przez który powinniśmy się zaszyć w domu, nie wychodzić do ludzi. Jeżeli jest taka możliwość to wtedy też trzeba próbować nowych rzeczy. Pytając wielu kobiet jak sobie radziły podczas tego okresu, zdania były raczej negatywne: bezsenność, uderzenia gorąca, choroby oraz brak atrakcyjności fizycznej. Niewiele z nich przyznało, że ten czas każdej kobiecie jest potrzebny. Że dzięki menopauzie w końcu będą mogły żyć według swoich zasad. I taką postawę powinna mieć każda kobieta, bez wyjątku. Sztuką nie jest narzekać i siedzieć, lecz sztuką jest właśnie wziąć życie w swoje ręce i rozwijać swoje skrzydła. Zmiany, to one pomogą przejść tą terapię menopauzy.

Kres kobiecości to nie okres menopauzy. Nic mylnego, to właśnie wtedy można być jak róża, która rozkwita, którą wszyscy mogą podziwiać. Zmarszczki na czole? Wszyscy je mają, nawet te kobiety, które są ledwo po trzydziestce. Problem z nadwagą? Jeśli za dużo zrzucisz kilogramów, będziesz miała obwisłą skórę, a tak jesteś apetyczną babeczką.

Leave A Response »