Metody naszej babci

Aneta Rachwał - Adamczyk August 22, 2015 0
Metody naszej babci

Chociaż być może współczesna medycyna konwencjonalna nie zgadza się z tym, co od wieków stosowały nasze babcie i prababcie, ale prawda jest taka, że one wiedziały, co robią. Jednym z takich produktów, który musiał się znaleźć w każdej domowej apteczce, był syrop z sosny. Zresztą dlaczego nie mielibyśmy tego produktu mieć w zasięgu ręki także dzisiaj? No właśnie. Niezmiennie od wielu lat, od pokoleń, syrop z sosny był i jest tym produktem, który pomaga na wiele dolegliwości. Jego działanie można określić w dwóch zasadniczych słowach. Syrop z sosny to produkt, który działa wykrztuśnie oraz bakteriobójczo. Tym samym zamiast przyjmować różne antybiotyki, które oprócz leczenia z infekcji, mają także pewne skutki uboczne, lepiej profilaktycznie jest sięgać po coś naturalnego, sprawdzonego i dodatkowo także smacznego. Takim produktem jest właśnie syrop z sosny.

Syrop z sosny

Technicznie rzecz ujmując, warto wiedzieć, iż pędy sosny do wykonania, do wyprodukowania takiego syropu, dobrze jest zbierać już w maju, gdy są one jeszcze młode. W syropie tym mamy do czynienia z sześcioma zasadniczymi składnikami, dzięki którym syrop z sosny jest tak bardzo skuteczny w leczeniu różnych infekcji. To gorycze, flawonoidy, węglowodany, kwasy żywiczne, sole mineralne oraz witamina C. Każdy z tych składników działa w osobny sposób, ale wszystkie razem wzięte dają wyjątkowy efekt.

Profilaktycznie i w leczeniu

Syrop z sosny można oczywiście przyjąć profilaktycznie w okresach zwiększonego ryzyka zachorowalności, ale zasadniczo przyjmowany jest on w sytuacjach chorobowych. Gdy mamy do czynienia z przeziębieniem, osłabieniem, problemami z górnymi drogami oddechowymi, z nieżytem tychże dróg oraz wielu innymi objawami infekcji. Nie namawiamy do tego, aby odstąpić od wizyty u lekarza, do odstawienia konwencjonalnych leków, ale na pewno namawiać należy do tego, aby sięgać po to, co jest sprawdzone, co działa i co może po prostu pozwolić nam poczuć się znacznie lepiej, może pozwolić bardzo szybko pozbyć się jakiejś niechcianej infekcji, przeziębienia czy też innej choroby.

Leave A Response »