Mlekotok, objawy i leczenie

Aneta Rachwał - Adamczyk August 19, 2018 0
Mlekotok, objawy i leczenie

Mlekotok jest stanem chorobowym, który powinien zaniepokoić i który powinien być leczony. Może on występować zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Najczęściej przyczyną tego schorzenia jest hiperprolaktynemia, aczkolwiek nie można od razu stwierdzić na pewno, że jest to powód. Sama hipoerprolaktynemia to schorzenie wynikające z bardzo wysokiego poziomu prolaktyny zwanej również hormonem stresu.

Przyczyny choroby

Przyczyną może być tutaj również guz przysadki mózgowej, a tym samym jest to powód do niepokoju. Wśród innych przyczyn mlekotoku można wyróżnić przyjmowanie pewnych leków. To ich skutek uboczny, aczkolwiek nie powinno nas to całkiem uspokoić. Kolejnym z aspektów powodujących ów mlektok może być choroba Wilsona. Jest to zwyrodnienie soczewkowo-wątrobowe. Jednocześnie też człowiek może mieć zaburzenia związane z metabolizmem miedzi. W tej sytuacji także można zauważyć u siebie ów mlekotok. Podstawowym działaniem w sytuacji, gdy nastąpi ów mlekotok, a nie dotyczy to kobiety karmiącej piersią, jest skierowanie do poradni endokrynologicznej.

Wyklucz czynniki

Należy wykonać stosowne badania w kierunku poziomu określonych hormonów. Należy bowiem wykluczyć pewne czynniki, które mogą być odpowiedzialne za mlekotok. To zjawisko może także wystąpić u noworodków, które wcześniej zetknęły się z prolaktyną zawartą w mleku matki. Jednakże w ich przypadku mlekotok w bardzo krótkim czasie zapewne zaniknie i dziecko będzie się prawidłowo rozwijać. Mlekotok jest normalnym zjawiskiem jedynie w okresie, gdy kobieta karmi dziecko piersią.

Leave A Response »