Może pora odwiedzić dietetyka?

Bartek M. March 26, 2021 0
Może pora odwiedzić dietetyka?

Sposób odżywiania się ma ogromny wpływ na stan zdrowia i samopoczucie, podobnie jak aktywność fizyczna i higiena snu. Niestety wiele osób przy wyborze produktów spożywczych kieruje się wyłącznie ich ceną, przyjemnością z jedzenia, smakowitym wyglądem.

Sposób odżywiania się ma ogromny wpływ na stan zdrowia i samopoczucie, podobnie jak aktywność fizyczna i higiena snu. Niestety wiele osób przy wyborze produktów spożywczych kieruje się wyłącznie ich ceną, przyjemnością z jedzenia, smakowitym wyglądem. Nadal małą uwagę przykłada się do czytania składu produktu, jego wartości odżywczej, wpływu na organizm. Zdrowa dieta to jedna z podstaw do prawidłowego funkcjonowania organizmu i uchronienia się przed rozwojem wielorakich chorób. Nie każdy jednak wie, na czym polega zdrowe odżywianie się i jak skomponować właściwie posiłki. Wymaga to wiedzy i doświadczenia, dlatego warto odwiedzić dietetyka – nie tylko w przypadku problemów zdrowotnych, ale profilaktycznie.

Dietetyk pomoże nie tylko przy ułożeniu zdrowej diety!

Konsultacje dietetyczne obejmują nie tylko porady dotyczące prawidłowego odżywiania się i układania jadłospisu, ale też edukację związaną z rozszerzaniem diety dziecka, żywieniem w różnych chorobach. Dietetyk pomoże w pozbyciu się zbędnych kilogramów, poprawieniu lub odzyskaniu zdrowia. Nie chodzą do niego wyłącznie osoby schorowane, ale też młode, chcące zadbać o swój stan zdrowia, zmienić coś w swoim wyglądzie, proporcjach sylwetki. To samo dotyczy osób aktywnych fizycznie, sportowców potrzebujących opracowania planu żywieniowego w oparciu o indywidualne potrzeby i cele treningowe.

Gdzie szukać dobrego dietetyka?

Dietetyk w Katowicach jest w stanie pomóc w praktycznie każdej chorobie, nawet jeśli nie jest ona bezpośrednio związana z żywieniem. Dobrze zbilansowana dieta, dopasowana do pacjenta, jego stanu zdrowia, sprzyja zdrowieniu, niezależnie od jednostki chorobowej. Dietetyk współpracuje też z różnymi specjalistami, konsultuje się z nimi w przypadku niektórych schorzeń. Można liczyć na to, że zajmie się pacjentem kompleksowo, pomoże powrócić do zdrowia. Działa przyczynowo, nie objawowo.

Do dietetyka warto wybrać się w przypadku otyłości, chorób autoimmunologicznych, nadciśnienia tętniczego krwi, chorób przewodu pokarmowego i nawet schorzeń dotyczących skóry. Dietetyk wskaże, gdzie pacjent popełnia błędy, pomoże uporać się ze złymi nawykami żywieniowymi i wprowadzić właściwe, aby mógł odzyskać energię i dobre samopoczucie. Już same wskazówki wystarczą do tego, aby nakierować pacjenta na właściwą drogę, dzięki czemu będzie w stanie potem zdrowo się odżywiać.

Źle zbilansowana dieta to prosta droga do braku energii, niedoborów żywieniowych, rozwoju wielorakich chorób. Dietetyk na podstawie wyników badań, prowadzonego przez pacjenta dziennika żywieniowego, jest w stanie dopasować idealną dietę, która będzie w pełni bezpieczna i pozwoli uzyskać pożądane efekty.

Leave A Response »