Podróżowanie bez dolegliwości? To możliwe!

Bartek M. November 2, 2016 0
Podróżowanie bez dolegliwości? To możliwe!

Dla większości z nas podróżowanie to wspaniała przygoda. To szansa na poznawanie nowych miejsc i ciekawe spędzanie czasu. Niestety, nie wszyscy mogą cieszyć się takimi emocjami. Istnieje bowiem spora grupa ludzi, dla których nawet stosunkowo niedaleka podróż jest ogromnym wyzwaniem. To osoby, które cierpią na chorobę lokomocyjną. Na szczęście, w dzisiejszych czasach istnieją skuteczne sposoby na radzenie sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Warto je poznać i podróżować bez problemów.

Czym jest choroba lokomocyjna i jak się objawia?

Choroba lokomocyjna to nic innego jak zespół uciążliwych dolegliwości, które towarzyszą nam w trakcie podróży samochodem, autokarem lub lotu samolotem. Jej objawami są między innymi mdłości, wymioty, rozdrażnienie, nadmierna potliwość, bladość skóry. Objawy choroby lokomocyjnej powoduje niemożność przetworzenia przez mózg sprzecznych informacji o ruchu i pozycji ciała, odbieranych przez zakończenia czuciowe zmysłu równowagi i wzroku. Choroba ta w największym stopniu dotyka dzieci, których układ nerwowy nie radzi sobie ze sprzecznymi bodźcami. Nie da się jednak ukryć, że również niektórzy dorośli mają z nią problemy.

Skuteczna pomoc, którą warto stosować

Podstawowym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości jest stosowanie nowoczesnych leków. Nie należy się tego obawiać, ponieważ nowoczesne leki na chorobę lokomocyjną nie powodują już uciążliwych skutków ubocznych. Są więc całkowicie bezpieczne.  W jaki sposób działają? Większość z nich ma w swoim składzie substancję aktywną taką jak dimenhydramina, która ma działanie przeciwwymiotne i przeciwuczuleniowe.  Aby działanie leków na chorobę lokomocyjną było jak najbardziej skuteczne warto pamiętać, że działają one po około 30 minutach od zażycia. Połknięcie ich przed rozpoczęciem podróży jest więc najlepszym rozwiązaniem.

Jak jeszcze ułatwić sobie podróżowanie?

Oprócz stosowania leków na chorobę lokomocyjną możemy również zadbać o swoje stosując proste, naturalne metody oraz zadbać o odpowiednie nawyki przed podróżą. Połączenie tych działań ze skutecznym leczeniem to gwarancja dobrego samopoczucia w czasie jazdy. Co więc możemy zrobić?

Przed podróżą nie warto spożywać zbyt obfitych posiłków. Lekkie śniadanie to wystarczające obciążenie dla żołądka. Dlatego też jeśli planujemy podróż zastanówmy się nad wyborem posiłku. Po drugie, warto ubrać się wygodnie, zapewnić sobie dostęp do wody lub napojów nawadniających, które warto popijać małymi łyczkami. Dobrze również dbać o częste postoje oraz o to, by w samochodzie nie było gorąco i duszno. Włączmy więc klimatyzację lub otwórzmy okno.

Niektórym pomaga akupresura, a konkretniej ucisk w okolicy nadgarstka. Zastosowanie tych metod nie jest trudne a może dodatkowo pomóc. Jak więc widać dzieci oraz osoby, które źle znoszą podróże nie są skazane na nieprzyjemne dolegliwości. Wystarczy bowiem stosowanie odpowiednich leków na chorobę lokomocyjną oraz niewielkie zmiany w nawykach by podróżowanie było przyjemnością dla każdego z nas.

Leave A Response »