Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Marcin B. November 10, 2016 0
Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Prowadzimy siedzący tryb życia. Pracujemy od rana do wieczora przed komputerem, w wolnej chwili natomiast coraz trudniej jest nam się oderwać od kanapy. Dlatego zamiast choć półgodzinnego spaceru po obiedzie wybieramy film przed telewizorem, lub fundujemy sobie kolejne godziny przed telewizorem, lub tabletem. Taki stan rzeczy niestety nie wpływa dobrze na naszą sylwetkę. Zwłaszcza, że często nie zwracamy uwagi na to, że siedzimy zwyczajnie zgarbieni. W odpowiedzi na ten problem jednak powstały poduszki ortopedyczne do siedzenia.

Co to jest?

Głównym założeniem poduszek ortopedycznych do siedzenia jest przede wszystkim likwidacja bóli kręgosłupa, oraz wszelkich wad postawy. Z poduszek ortopedycznych można korzystać kiedy problem już powstanie, oraz jako profilaktykę w celu nie dopuszczenia do wad postawy.

Rodzaje poduszek ortopedycznych do siedzenia

Poduszka sensomotoryczna, to pierwszy z wymienionych rodzajów. Używana jako element rehabilitacyjny. Bóle kręgosłupa związane z dyskopatią, rwą kulszową, przepukliną, krążkiem, czy zmiany zwyrodnieniowe – oto grupa pacjentów, która będzie zadowolona z wyboru tego rodzaju poduszki. Dodatkowo ten rodzaj poduszek poprawia krążenie krwi, co niewątpliwie jest ich dodatkowym atutem.

Poduszka lędźwiowa. Ten rodzaj poduszek jest pomocy w przypadku dyskopatii kręgosłupa. W formie profilaktyki jednak zalecana jest osobom wykonującym prace siedzące takie jak w biurze, czy za kierownicą samochodu w czasie często wielogodzinnej jazdy.

Poduszka na krzesło, to inaczej miękka nakładka, którą warto kłaść na krzesło zarówno w czasie pracy, jak i po, gdyż dzięki temu, że jest niewielka można ją swobodnie przewozić. To co ją charakteryzuje to maleńkie punkciki, które masują nasz kręgosłup, oraz mięśnie. Tego typu poduszki(podobnie jak lędźwiowe) mają również wpływ na krążenie krwi.

Podkładka masująca, to kolejny rodzaj poduszek, który z powodzeniem może być używany w samochodzie. Masuje nie tylko odcinek lędźwiowy, ale i górną część łopatek. Pozwala na regulacje poziomów drgań fotela.

Leave A Response »