Popularne zabiegi wyszczuplające w gabinetach kosmetycznych w Warszawie

Marcin B. July 11, 2016 0
Popularne zabiegi wyszczuplające w gabinetach kosmetycznych w Warszawie

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postanawia zrzucić zbędne kilogramy. Praktyka pokazuje jednak, że w wielu przypadkach samo przejście na zdrowy tryb życia nie pozwala osiągnąć zadowalających i szybkich rezultatów. Na szczęście w Warszawie działają gabinety kosmetyczne, które oferują skuteczne kuracje wyszczuplające i modelujące.

Już na wstępie należy podkreślić, że żaden zabieg odchudzający nie da efektów bez lekkostrawnej diety oraz ćwiczeń fizycznym. Innymi słowy, kurację wyszczuplającą należy traktować jako jeden z elementów, który ma się przysłużyć do zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. A jakie metody walki ze zbędnymi centymetrami można dziś znaleźć w ofercie warszawskich gabinetów kosmetycznych? Sporą popularnością cieszą się kriolipoliza, endermologia LPG oraz kawitacja ultradźwiękowa.

Wyszczuplanie na chłodno

Biorąc pod uwagę gabinety kosmetyczne na terenie Warszawy, kriolipolizę należy uznać za jeden z najczęściej wybieranych zabiegów odchudzających. W czym tkwi popularność tej kuracji? Przede wszystkim w tym, że jest ona dostępna praktycznie o każdej porze roku. Z wyszczuplania tego typu można więc skorzystać bez względu na to, jakie warunki atmosferyczne panują za oknem. Ponadto, do wykonania kriolipolizy stosuje się nowoczesne urządzenie, które chłodzi tkankę tłuszczową w wybranym obszarze nawet do kilkunastu stopni Celsjusza poniżej 0. Jest to także kuracja mało inwazyjna, bezbolesna oraz całkowicie bezpieczna dla pacjenta. Natomiast stopniowe zmniejszenie obwodu poszczególnych partii ciała następuje w czasie od 2 do 6 tygodni (w zależności od rodzaju problemu oraz jego intensywności).

Mechaniczny masaż odchudzający

Kolejną kuracją wyszczuplająco-modelującą, którą można przeprowadzić w jednym z salonów kosmetycznych w Warszawie, jest endermologia LPG. Wspomniany zabieg bywa też nazywany mechanicznym masażem podciśnieniowym. Skąd wzięło się takie określenie? Do wykonania endermologii wykorzystuje się specjalne głowice, które są zakończone sterowanymi elektronicznie rolkami. Podczas masażu powstają fałdki, zwijane oraz rozwijane przez końcówki urządzenia – w różnych kierunkach i z odmienną prędkością. A jakie są efekty tej kuracji? Zastosowanie aparatury LPG przyczynia się do wzmocnienia tkanki łącznej oraz pobudzenia organizmu do szybkiego usuwania ubocznych produktów przemiany materii i toksyn. Endermologia sprawdza się także w walce z nowopowstałymi rozstępami, gdyż stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny oraz kolagenu.

Energetyczne rozbicie komórek tłuszczowych

Wiele salonów urody z Warszawy ma współcześnie w swojej ofercie kawitację ultradźwiękową. To bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który znajduje zastosowanie w niwelowaniu cellulitu oraz otłuszczenia z wybranych obszarów ciała. Na czym konkretnie polega wspomniana metoda? Przede wszystkim na działaniu ultradźwiękami o częstotliwości 40 kHz. Dzięki temu powstaje zjawisko kawitacji, zaś wytworzona w ten sposób energia powoduje uszkodzenie i rozbicie komórek tłuszczowych. Dla bezpieczeństwa, kuracji z ultradźwiękami nie przeprowadza się w okolicach głowy, szyi oraz klatki piersiowej. Natomiast obszarami ciała, które zazwyczaj wyszczupla się w ten sposób, są: uda, pośladki, ramiona, talia, biodra i kolana. I co najważniejsze, zabieg świetnie modeluje sylwetkę oraz nie wywołuje efektu jo-jo.

Połączenie różnych działań, które pozwalają na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, nie jest trudne. W takich okolicznościach najważniejsza wydaje się silna wola, gdyż wdrożenie zdrowej diety, wzmożenie aktywności fizycznej oraz skorzystanie z zabiegów odchudzających jest po prostu powszechnie dostępne. Tym bardziej, że nie brakuje dziś sklepów z ekologiczną żywnością, siłowni i klubów fitness. Warto się jednak postarać, aby mądrze wybrać gabinet kosmetyczny. Warszawa wyróżnia się pod względem liczby takich miejsc, ale należy pamiętać o tym, żeby najpierw sprawdzić, czy dany salon wykonuje omówione wcześniej kuracje wyszczuplające.

Leave A Response »