Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy

Aneta Rachwał - Adamczyk May 11, 2020 0
Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy

Twarz jest wizytówką każdego człowieka. Jej nienaganny wygląd to marzenie nie tylko kobiet. Mężczyźni równie dużą wagę przywiązują do dobrej kondycji skóry na twarzy. Jakie zagrożenia czyhają na ten wrażliwy obszar? Jak dbać o twarz, aby wyglądać pięknie, młodo i zdrowo?

Twarz jest stale wystawiona na działanie czynników atmosferycznych – słońca, wiatru czy mrozu. Nie można jej zakryć, dlatego trzeba ją chronić w inny sposób. Kremy nawilżające, łagodzące podrażnienia, pod oczy, na dzień i noc to tylko niewielki ułamek produktów oferowanych przez drogerie i apteki. Zanim jednak zastosujemy któryś z nich, musimy dobrać go do wieku i rodzaju cery (tłustej, normalnej lub suchej). Inny skład mają preparaty dla mężczyzn i kobiet, inny dla młodych i starszych osób.

Codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy to nie tylko kremy. Już pierwsza czynność – mycie – wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków. Mydło nie jest produktem dobrym dla skóry na twarzy, ponieważ ma działanie wysuszające. Płyny micelarne zdecydowanie lepiej radzą sobie z zanieczyszczeniem oraz zatkanymi porami. Usuwają nadmiar sebum, zbierające się na skórze każdego dnia.

Kosmetyki, po które warto sięgać, to przede wszystkim produkty naturalne, przebadane dermatologicznie i hipoalergiczne. Jak sprawdzić, czy dany kosmetyk spełnia te wymogi? Etykiety posiadają stosowne, międzynarodowe oznaczenia oraz spis składników. Im ich mniej, tym lepiej dla zdrowia skóry. Wszelkie niezrozumiałe nazwy i skróty literowo-cyfrowe lepiej omijać z daleka.

Leave A Response »