Problem ogólnospołeczny – kręgosłup

Aneta Rachwał - Adamczyk December 23, 2018 0
Problem ogólnospołeczny – kręgosłup

Nie jest żadną tajemnicą, że w naszym społeczeństwie mamy do czynienia z pewnymi chorobami, z pewnymi zjawiskami, które można nazwać ogólnospołecznymi. Dotyczą bowiem większości osób, a na dodatek takie zjawisko zazwyczaj jest trudne do wyeliminowania i ciągle narasta. Między innymi w taki właśnie sposób można powiedzieć o kłopotach z kręgosłupem. Wieloletnie zaniedbania, brak pełnej świadomości, brak aktywności fizycznej, niewłaściwy siedzący tryb życia codziennego, a nadto również niewłaściwa dieta to powody, dla których wiele osób boryka się z problemami z kręgosłupem.

Choroby kręgosłupa

Pierwszym znakiem ostrzegawczym jest oczywiście ból pleców, przemęczenie. Problem w tym, że wiele osób lekceważy takie objawy i nadal nic nie robi w tym kierunku, aby taką sytuację poprawić. Problemy z kręgosłupem, skrzywienia kręgosłupa nie dotyczą tylko osób starszych czy też dorosłych, ale ma je bardzo wiele dzieci. Wiele godzin spędzanych w pozycji siedzącej na niewygodnych krzesłach, niewłaściwie wyprofilowanych krzesłach oraz fotelach to główny powód takiego stanu rzeczy. Ponadto również brak odpowiedniej ilości godzin spędzonych na aktywności fizycznej jest przyczynkiem do tego, że kręgosłup ulega skrzywieniom. Ten stan jednakże nie będzie stały. Jeśli bowiem nie zostaną powzięte odpowiednie środki mające na celu poprawę owej sytuacji, to wówczas będzie dochodzić do pogorszenia się stanu zdrowia kręgosłupa.

Kampania społeczna

Tutaj na pewno potrzeba jest ogólnospołecznej kampanii, działań podejmowanych w szkołach, aczkolwiek nadto potrzeba jest pełnej świadomości każdej osoby, że jej kręgosłup nie jest elementem niezniszczalnym i właściwa dbałość o tenże aspekt jest kluczowa, aby uniknąć bólu, wizyt w gabinetach lekarskich oraz operacji chirurgicznych. Zbyt wiele czasu poświęcamy na pracę, zbyt wiele godzin spędzamy za kółkiem lub też za biurkiem. To nie może pozostać bez negatywnych skutków dla zdrowia kręgosłupa. Siedzenie za biurkiem warto jest co pewien czas przerwać i wykonać kilka ćwiczeń pozwalających na rozciągnięcie kręgosłupa.

Leave A Response »