Psychologia odpoczynku

Aneta Rachwał - Adamczyk October 24, 2017 0
Psychologia odpoczynku

Odpoczynek to bardzo ważny element naszej codzienności. Bardzo często wydaje się nam, że jesteśmy niezniszczalni, działamy, biegamy, żyjemy w pośpiechu, ale to wszystko ma swoje granice, każdy człowiek ma swoje granice, każdy człowiek potrzebuje określonej dawki odpoczynku, określonej dawki snu i tego elementu nie powinniśmy zaniedbywać od najmłodszych lat.

Zapotrzebowanie na relaks

Współczesna rzeczywistość na pewno nie jest nam w tym względzie pomocna, na pewno musimy wskazać na to, że wymagania wobec współczesnego człowieka są coraz większe, a często są ponad miarę, ponad jego możliwości. To powoduje, że w pewnym momencie wielu z nas czuje się przemęczonymi, wielu z nas dotykają różne choroby, mówimy o chronicznym przemęczeniu, o braku właściwego snu. Wielu z nas nie potrafi się dobrze wyspać, a tymczasem to właśnie sen jest jednym z kluczowych elementów dla naszego zdrowia. Bez odpowiedniej dawki snu nie tylko będziemy ciągle przemęczeni, ale ponadto również będzie to pewnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Problem jednakże nie tkwi tylko i wyłącznie w braku odpowiedniej ilości snu, w braku odpowiedniego odpoczynku.

Mentalność zapracowania

Problem tkwi raczej w mentalności współczesnego człowieka, który jest zagoniony, który jest zapracowany i nie zna hamulców. Te hamulce czasem pojawiają się same w postaci różnych chorób, które nas dotykają. Jednakże na pewno nie chodzi o to, aby czekać na pojawienie się choroby, ponieważ o swoje zdrowie należy zadbać już w momencie, gdy ono jest, gdy znajduje się na odpowiednim poziomie. Czas na odpoczynek, na sen to jeden z ważniejszych aspektów, o jakie należy zadbać. Jeśli nie będziemy potrafić odpoczywać, to w kontekście naszego zdrowia tego na pewno nie nadrobimy. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że współczesny świat przyspieszył, że pędzi i chcąc za nim nadążyć, musimy pędzić równo z nim. Konsekwencją tego jest jednakże pogorszenie się stanu zdrowia człowieka i tutaj trzeba jasno podkreślić, że każdy z nas stoi przed jasnym wyborem. To, co wybierze, będzie miało wpływ na jego zdrowie.

Leave A Response »