Sposób na walkę z cellulitem – suplement blocelle

Bartek M. June 17, 2016 0
Sposób na walkę z cellulitem – suplement blocelle

Cellulit to problem większości kobiet. To stan, w którym dostrzegalne są zmiany w skórze właściwej oraz tkance podskórnej objawiające się pofałdowaniem skóry, oraz występowaniem w tkance podskórnej nieregularnych guzków i zgrubień. Niekiedy takiej przypadłości towarzyszy także ból. Jego leczenie jest ważne, ponieważ mimo że nie jest to choroba, to jednak niesie ze sobą problem kompleksów czy niskiej samooceny.

Przyczyny powstawania cellulitu

Cellulit określany jest mianem skórki pomarańczowej. Wiąże się to przede wszystkim, z tym że w skórze w nadmiarze odkłada się woda, produkty metabolizmu oraz tkanka tłuszczowa. Skóra staje się gąbczasta i przypominać może właśnie skórkę pomarańczy.

Dolegliwość ta występuje głównie u kobiet. Szczególnie u tych cierpiących na nadwagę i otyłość. Leczyć można ją na wiele sposobów. Coraz częściej kobiety sięgają po specjalne preparaty takie jak blocelle. Preparat ten swoją skuteczność zawdzięcza wyjątkowym składnikom, które działają już na poziomie komórkowym, skutecznie eliminując cellulit.

Występowanie cellulitu u kobiet jest ściśle związane z zaburzeniami hormonalnymi. Chodzi tu głównie o podwyższoną liczbę estrogenów, które wpływają na strukturę i elastyczność tkanki łącznej. Znaczenie ma także budowa skóry.

Problem cellulitu dotyczy głównie kobiet w czasie pokwitania, w ciąży oraz kobiet przed menopauzą. Występuje także w przypadku kobiet, które stosują środki antykoncepcyjne oraz hormonalną terapię zastępczą.

Powstawaniu cellulitu mogą sprzyjać czynniki genetyczne, które określają ryzyko wystąpienia takich zmian. Zalicza się do nich żylaki, podatność na obrzęki czy wiotka struktura tkanki łącznej.

Kolejną przyczyną może być mała aktywność fizyczna. Skutkiem tego jest mniejsza masa mięśniowa, a co za tym idzie, przyrost tkanki tłuszczowej oraz mniejsza elastyczność mięśni, oraz ścięgien.

Wpływ na powstawanie cellulitu ma także nieodpowiednia dieta. W tym przypadku mowa nie tylko o złych nawykach żywieniowych, ale przede wszystkim na zbyt dużej ilość produktów przewożonych.

Suplementy pomocą przy walce z cellulitem

Nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowa dieta działa cuda. To samo tyczy się dolegliwości, jaką jest cellulit. Poza zdrowymi produktami wspierać można się także suplementami takimi jak wspomniany wcześniej blocelle. Opinie na jego temat są bardzo pozytywne i wskazują, że jest on bardzo skuteczny.

Gdy mowa o samej diecie to warto także wspomnieć, jakie są metody leczenia cellulitu.
Opierają się one przede wszystkim na pracy własnej. Gdy jednak ta okazuje się nieskuteczna, to możliwe jest przeprowadzenie zabiegów przez kosmetologa.

Podstawą jest odpowiednie odżywanie, ale samo w sobie zawiera parę kluczowych zasad. Głównie mowa tutaj o regularności spożywanych posiłków, unikaniu przetworzonej żywności, piciu dużych ilości wody oraz ograniczeniu alkoholu.

Całemu procesowi leczenia powinna towarzyszyć aktywność fizyczna oraz odpowiednia pielęgnacja miejsc gdzie występuje cellulit. Zachowując takie podstawy można pokusić się o stosowanie suplementów takich jak blocelle i mieć pewność, że upragniona sylwetka jest na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli spodobał Ci się artykuł po więcej takich zapraszam na stronę lifeandhealth.pl

Leave A Response »