Sposoby na upały

Aneta Rachwał - Adamczyk August 9, 2018 0
Sposoby na upały

Jeżeli żar leje się z nieba i wprost trudno wytrzymać wysoką temperaturę, warto wypróbować domowe sposoby na upały. Mamy kilka prostych sposobów, aby szybko i skutecznie schłodzić organizm.

Sposoby, które przyniosą ulgę

Kiedy na dworze panują podobne warunki jak na Saharze z całą pewnością trudno ci normalnie i prawidłowo funkcjonować. Warto, więc zadbać nie tylko o schłodzenie wnętrza mieszkania z zastosowaniem klimatyzacji, ale także ochłodzić organizm. Dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej znieść upały.

Nawadnianie organizmu w czasie upału

W czasie dużych upałów najważniejsze jest to, aby nawadniać odpowiednio organizm i wciąż uzupełniać go wodą. Warto też wykorzystać inne napoje, lecz należy unikać tych gazowanych. Warto także zastosować starą lecz bardzo skuteczną metodę żeglarską, która polega na piciu gorącej harbaty z solą. W upalne dni na szybkie odwodnienie szczególnie narażone są dzieci i osoby starsze, a także osoby chore, które borykają się z upośledzoną odpornością.

Upały to także pora, kiedy należy dbać o odpowiednie schłodzenie organizmu. Tym samym, jeśli mamy klimatyzację warto wykorzystać ją w mieszkaniu. Jeśli jej nie posiadamy można wykorzystać także tradycyjny wiatrak, który znacznie przyniesie ochłodę.

Z całą pewnością powinniśmy również dbać, aby o odpowiednich porach przebywać na dworze. Unikajmy południa, kiedy to słońce najmocniej grzeje. Korzystajmy z gorącej pogody zwłaszcza rano oraz wieczorem. Co więcej pamiętajmy, aby zawsze nosić nakrycie głowy.

Leave A Response »