Tabletki uspokajające – gdzie ich szukać i kiedy stosować?

Bartek M. November 29, 2018 0
Tabletki uspokajające – gdzie ich szukać i kiedy stosować?

Tempo życia, przemęczenie, praca, to wszystko przyczynia się do większego stresu, a co za tym idzie, dolegliwości takich, jak nerwobóle, czy bezsenność. Coraz więcej Polaków ma w swojej apteczce tabletki uspokajające. Część jest kupowana na własną rękę, a część na receptę. Czy są skuteczne, a jeśli tak, to gdzie należy ich szukać?

Przede wszystkim, zanim sięgniemy po silne środki uspokajające, warto wziąć pod uwagę coś, co wpłynie na redukcję stresu. Pomocne mogą być zajęcia relaksacyjne, joga, zmiany w diecie. Z pomocą przychodzą też leki ziołowe, które nie mają skutków ubocznych i nie uzależniają. Kiedy można ich używać, a kiedy konieczne będzie sięgnięcie po silniejsze środki?

Co zawierają ziołowe tabletki uspokajające?

Zanim zdecydujemy się na wizytę u lekarza z prośbą o receptę na mocne leki uspokajające, warto wykorzystać te o mniej inwazyjnym działaniu. To, że powstają na bazie ziół, nie oznacza, że nie są skuteczne. W stanach napięcia i stresu pomogą ukoić nerwy bez szkody dla naszego organizmu. Producenci ziołowych leków wykorzystują uspokajające działanie niektórych roślin. Zostają one włączone w skład a leczenie odbywa się z użyciem tego, co dała natura.

Wśród ziół, jakie są najczęściej obecne w tabletkach uspokajających, jest melisa lekarska, kozłek lekarski, chmiel zwyczajny, ziele serdecznika i męczennica cielista. Ich właściwości są znane i wykorzystywane w medycynie ludowej od wieków. Z zażywaniem leków uspokajających, nawet tych na bazie roślin, powinny uważać przede wszystkim kobiety w ciąży. Zwłaszcza jeśli jest to syrop, który powstał z użyciem alkoholu. Jeśli pomimo zażywania tabletek uspokajających, dolegliwości nie mijają, należy skonsultować się z lekarzem. Być może będą niezbędne inne preparaty i specjalistyczne leczenie.

Tabletki na receptę – dlaczego uważać?

Silne leki uspokajające nie bez powodu są dostępne tylko na receptę. Uprawniony do wystawienia recepty jest jedynie lekarz psychiatra. Pomagają one w codziennym funkcjonowaniu, stymulują i poprawiają nastrój. W czym więc problem? Wielu chorych z czasem zaczyna przyjmować ich coraz więcej, aż nie potrafi bez nich funkcjonować. Pomięcie dawki może objawiać się tak samo, jak nagły brak papierosa u palacza lub brak alkoholu u alkoholika. Dlatego też, to rozwiązanie, powinno być traktowane jako ostateczność, a podczas przyjmowania leków, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Skąd brać tabletki uspokajające?

Bez recepty nikt nie kupi silnych środków uspokajających. Dlatego większość osób próbuje zredukować stres dzięki preparatom roślinnym. Przez to, że ziołowe tabletki uspokajające kupuje się bez recepty, są powszechnie dostępne. Mimo to nie z każdego miejsca powinny być kupowane. Jedynie apteki stacjonarne i internetowe mogą zagwarantować, że kupione leki będą skuteczne w działaniu i przechowywane w optymalnych warunkach. Jeśli byłyby kupione u anonimowego sprzedawcy w internecie lub w innym budzącym wątpliwości miejscu, mogłoby się okazać, że są szkodliwe.

Leave A Response »