Witamina C dla zdrowia

Aneta Rachwał - Adamczyk October 31, 2018 0
Witamina C dla zdrowia

Witamina C ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Szczególnie teraz, w okresie jesiennych przeziębień warto o niej pamiętać. Dlaczego? Ponieważ witamina c wzmacnia odporność naszego organizmu. Najlepiej stosować ją profilaktycznie, by zmniejszyć ryzyko zachorowania.

Nie zapominajmy o niej również, gdy już „zaczyna nas coś brać”. Człaowiek musi dostarczać tę witaminę z pożywienia, a ponieważ jest ona bardzo dobrze rozpuszczalna w wodzie, nasz organizm nie może jej zmagazynować.

Jak dostarczać witaminy C?

Zatem, co jeść, by dostarczyć organizmowi witaminy c? Odkąd pamiętam, zawsze mówiono, że to cytryna jest najlepszym źródłem tej witaminy.  Otóż okazuje się, że to nie cytryna ma jej najwięcej. Są owoce i warzywa, które mają jej znacznie więcej. Mowa tu o czarnej porzeczce, kiwi, papryce, natce pietruszki, czy też dzikiej róży, która ma najwięcej witaminy c.

Zapewne mniej znana, a niektórym wcale, jest acerola, znana tez jako wiśnia z Barbados, która ma ponad 30 razy więcej witaminy c, niż cytryna. A więc na zdrowie!

Leave A Response »