Wpływ kwasów omega 3 na nasz mózg

Aneta Rachwał - Adamczyk January 24, 2017 0
Wpływ kwasów omega 3 na nasz mózg

Od tego, co spożywamy każdego dnia zależy nasze zdrowie i samopoczucie. Można powiedzieć, że nasza codzienna dieta jest najważniejszym elementem decydującym o naszym zdrowiu, o naszym samopoczuciu, o naszym funkcjonowaniu.

Zbilansowana dieta

Nasza dieta powinna być zbilansowana i jest to bardzo istotny, jest to jeden z najistotniejszych elementów, o których powinniśmy pamiętać. W tym miejscu w sposób szczególny chcemy wskazać na taki element, jakim są kwasy omega 3. współcześnie mówi się o nich bardzo wiele i jest to jak najbardziej słuszne podejście. Kwasy omega 3 są bardzo ważnym składnikiem naszej diety i bardzo mocno wpływają w głównej mierze na pracę naszego umysłu.

Ryby = kwasy

Kwasy omega 3 to w głównej mierze ryby i dlatego też to właśnie one powinny znaleźć się w naszej diecie i powinny być one spożywane w sposób regularny. Kwasy omega 3 przede wszystkim znacząco poprawiają koncentrację, poprawiają zdolność uczenia się, poprawiają procesy zapamiętywania, a więc mowa jest o znaczącej poprawie pamięci. Nie oznacza to jednak, że w głównej mierze kwasy omega 3 są ważne dla dzieci i osób młodych. Tutaj musimy wskazać na osoby w każdym wieku.

Każdy potrzebuje Omega 3

Kwasy omega 3 są potrzebne każdemu człowiekowi bez względu na jego wiek. Jak dowodzą naukowcy, kwasy omega 3 bardzo pozytywnie wpływają na skuteczne zapobieganie rozwojowi choroby Alzheimera i jest to fakt, któremu zaprzeczyć nie można. Nasz mózg pozbawiony owych kwasów może się postarzeć nawet o dwa lata. Chcąc zatem właściwie zadbać o zdrowie naszego mózgu, warto zadbać właśnie o ów składnik, jakim są kwasy omega 3.

Niski poziom kwasów omega 3 powoduje znaczące obniżenie koncentracji, znaczące spowolnienie procesów myślowych, pogorszenie pamięci, a to na pewno nie będzie zjawisko chwilowe, ale jeśli nie zmienimy naszych nawyków żywieniowych, to owa sytuacja będzie się pogłębiać. Ryby to bardzo właściwy element naszej diety, który może nam zapewnić właściwą ilość niezbędnych kwasów omega 3. Tego elementu nikt z nas nie powinien bagatelizować, gdyż skutki mogą być bardzo poważne.

Leave A Response »