Zbawienny wpływ magnezu na zdrowie

Aneta Rachwał - Adamczyk February 3, 2015 1

Mogłoby się wydawać, że pierwiastek, jakim jest magnez nie ma znaczącego wpływu na nasz organizm czy też zdrowie. Przeprowadzone badania potwierdziły, że osoby, które to borykają się z problemem zaburzeń psychicznych, depresją czy też różnorodnymi lękami otrzymują od lekarzy psychiatrów pomoc w firmie antydepresantów czy też psychotropów. Tym samym mogą wrócić do zdrowia. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że takie same działanie ma także magnez?

Naturalnie, w chwili, kiedy to szukamy pomocy u psychiatry mamy do niego zaufanie, jednakże na ogół okazuje się, że lekarze przepisują zazwyczaj te same środki uspokajające, które nie tylko pomagają, ale także i szkodzą. Warto, więc zanim udamy się do lekarza sprawdzić, czy w naszych chorobach nie pomoże nam magnez. Z badań wynika, że pomiędzy depresją a obniżonym poziomem magnezu w organizmie istnieje wiele wspólnego. Okazało się, bowiem, że osoby, które regularnie zażywają magnez nie cierpią na obniżone stany osobowości, nie mają depresji, ani też lęków, a dodatkowo nigdy pośród nich nie zaobserwowano prób samobójczych. Dzieje się tak, dlatego, że zawartość magnezu w płynie mózgowo-rdzeniowym poprawia nasze samopoczucie psychiczne, sprawia, że o wiele lepiej się czujemy, zaś świat przestaje nam jawić się w czarnych i ponurych barwach.

Leczenie zaburzeń psychicznych z pomocą magnezu

Istnieją badania w czasie, których próbowano leczyć zaburzenia o podłożu psychicznym za pomocą magnezu. W czasie ich trwania udowodniono, że regularne zażywanie magnezu poprawia syndrom chronicznego zmęczenia.  Co więcej okazuje się także, że magnez pomaga osobom, które to cierpią na stany maniakalne. Istnieje, więc wiele dowodów, które świadczą o tym, że magnez w leczeniu psychicznym i psychiatrycznym jest skuteczny. Jest to wartościowy pierwiastek, który poprawia także skuteczność leczenia innymi lekami.

One Comment »

  1. zdrowie February 25, 2015 at 10:01 am - Reply

    Dobry szablon bloga. wyłapałem kilka błędów składniowych, ale nic czym trzeba się
    przejmować. Pozdrawiam i Zapraszam na moje wuwu,
    w szczególności jeśli interesujesz się medycyną

Leave A Response »